Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

علی یونسی: از هر کشوری با اسرائیل مقابله کند حمایت می کنیم حتی عربستان

علی یونسی: از هر کشوری با اسرائیل مقابله کند حمایت می کنیم حتی عربستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت های دینی می گوید «از هر کشوری که با اسرائیل مقابله کند حمایت می کنیم حتی عربستان و اردن». وی افزوده است دفاع ما از فلسطین دفاعی فرقه ای نیست و هر دولتی به این جبهه بپیوندد مورد حمایت ماست.

خبرگزاری ایسنا در مصاحبه ای، مجموعه ای از مسائل داخلی و منطقه ای را با وی مطرح کرده است.

علی یونسی که پس از استعفای دری نجف آبادی در جریان قتل های زنجیره ای، وزیر اطلاعات دولت محمد خاتمی را برعهده گرفت، معتقد است «در ایران دعوای شیعه و سنی نداریم و این دشمنان و تروریست ها هستند که بر طبل اختلاف می کوبند».

وی همچنین در پاسخی کوتاه به پرسشی درباره فضای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایران گفته است، فضای انتخابات همانند فضای انتخابات سال 92 خواهد بود.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی معتقد است که «بیان واژه ای به نام شیعه انگلیسی که برای اولین بار توسط مقام معظم رهبری مطرح شد به نظر من شجاعت می خواست و در راستای تحریم اهانت به مقدسات و همسران رسول گرامی اسلام است». آقای یونسی گفته است شیعه انگلیسی مصداق کسانی است که بودجه و شبکه های رسانه ای دارند و مداوم بر طبل اختلاف می کوبند و مورد حمایت انگلستان هستند.

علی یونسی همچنین در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره تشکیل فراکسیون قومی در مجلس (فراکسیون مناطق ترک نشین در مجلس شورای اسلامی) گفته است که «تشکیل فراکسیوهای قومی در مجلس کمکی به حل مشکلات مردم نمیکند.» وی افزوده است که جمهوری اسلامی با کردها یا بلوچ ها و دیگر اقوام مشکلی ندارد و در اکثر مواقع دشمنان و تروریست ها هستند که تلاش دارند بگویند جمهوری اسلامی به کردها و بلوچ ها حساسیت دارد.

آقای یونسی در حالی مدعی این است که در حوزه های اجرایی و امنیتی از مردم خوزستان و آذربایجان استفاده شده است که در سه دهه گذشته استان خوزستان شاهد حضور هیچ استانداری از قومیت عرب منطقه نبوده است.

داعش و حملات تروریستی در ترکیه

دستیار ویژه ريیس جمهوری ایران در بخشی از این مصاحبه و در حوزه مسائل منطقه ای به داعش و حملات تروریستی در ترکیه پرداخته است.

وی به ایسنا گفته است «دشمنی اصلی داعش با کسانی است که با اسرائیل دشمن هستند» و برای آنها سنی و شیعه تفاوتی ندارد. آقای یونسی داعشی ها را «سنی های آمریکایی» نامیده است.

علی یونسی با این تحلیل که حملات تروریستی یک سال اخیر ترکیه ریشه صهیونیستی و وهابیسمی دارد افزوده است: «پیشرفت های چند سال اخیر ترکیه موجب حسادت و رشک بعضی کشورهای عربی مثل عربستان سعودی شد و حوادث تلخ تروریستی وحشیانه، ریشه در صهیونیسم و وهابیسم دارد.»

دستیار ویژه رئیس جمهوری همچنین درباره حل مشکل افراط گرایی و جریان های تروریستی در منطقه گفته است که تنها راه حل این مشکلات همکاری منطقه ای بین ایران و ترکیه و سایر کشورهای منطقه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است

توافق هسته‌ای آمریکا و عربستان: دو کشور چه سودی از این کار می‌برند؟

آمریکا امضای پیمان دفاعی با عربستان را به توافق ریاض با اسرائیل مشروط کرد