جستجوی پلیس برای یافتن همدستان احتمالی عامل حمله برلین در ایتالیا

جستجوی پلیس برای یافتن همدستان احتمالی عامل حمله برلین در ایتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه فرد مظنون به حمله به بازارچه کریسمس در برلین شبکه ای ارتباطی در این کشور داشته، وجود ندارد اما تحقیقات تا اطمینان کامل ادامه…

آگهی

نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه فرد مظنون به حمله به بازارچه کریسمس در برلین شبکه ای ارتباطی در این کشور داشته، وجود ندارد اما تحقیقات تا اطمینان کامل ادامه دارد.

پائولو جنتیلونی گفت: «در حال حاضر منابع امنیتی ما هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه انیس عامری در ایتالیا با شبکه ای از افراط گرایان در ارتباط بوده، نیافته است.»

پلیس ایتالیا در جریان عملیاتی چند خانه را در حومه شهر رم شناسایی و بازرسی کرده است که گفته می شود احتمالا انیس عامری زمانی را در آنها گذرانده بود.

در یکی از خانه ها همسر فرد تونسی که در جریان بررسی های پلیس ایتالیا بازداشت شده حضور داشته و در خانه دوم نیز خانواده این فرد بودند. با کشف و ضبط برخی شواهد تحقیقات پلیس برای یافتن هرگونه ارتباط احتمالی میان این افراد و عامل حمله برلین آغاز شده است.

انیس عامری در سال ۲۰۱۱ میلادی وارد ایتالیا شده بود و پس از محکومیت به دلیل خشونت در پالرمو زندانی شد. به گفته پلیس به نظر می رسد، وی زمانی که در ایتالیا در بازداشت به سر می برد در زندان با گروه های افراطی ارتباط گرفته باشد.

وی پس از آزادی از زندان به آلمان فرار می کند و درخواست پناهندگیش در این کشور از سوی مقامهای امنیتی آلمان رد می شود. پلیس آلمان او را به عنوان فردی بالقوه خطرناک شناسایی کرده بودند.

انیس عامری ۲۴ ساله هفته گذشته سوار بر کامیونی که راننده آن را کشته بود به مردمی که در بازار کریسمس برلین بودند، حمله کرد. در این حمله ۱۲ نفر کشته شدند و ۵۰ نفر مجروح شدند.

وی چند روز پس از این اتفاق در شهر میلان ایتالیا توسط ماموران پلیس کشته شد. او در ویدیویی به گروه داعش وفاداری خود را اعلام کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس آلمان: همچنان دنبال انگیزه مهاجم شهر «مونستر» هستیم

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند