آمریکا ۳۵ دیپلمات روس را اخراج کرد

آمریکا ۳۵ دیپلمات روس را اخراج کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمریکا به ۳۵ دیپلمات روس و اعضای خانواده آنها که در سفارتخانه روسیه در واشنگتن و کنسولگری این کشور در سانفرانسیسکو مشغول به کار هستند ۷۲ ساعت فرصت داده است که خاک آمریکا را ترک…

آمریکا به ۳۵ دیپلمات روس و اعضای خانواده آنها که در سفارتخانه روسیه در واشنگتن و کنسولگری این کشور در سانفرانسیسکو مشغول به کار هستند ۷۲ ساعت فرصت داده است که خاک آمریکا را ترک کنند. واشنگتن گفته است که این اقدام تنبیهی به دلیل دخالت دولت روسیه در انتخابات آمریکا و بدرفتاری با دیپلماتهای آمریکایی در روسیه صورت گرفته است.

آگهی

اسامی دیپلماتهای اخراج شده اعلام نشده است هرچند به گزارش رسانه های آمریکا به نظر می رسد سرگی کیسلیاک سفیر روسیه در آمریکا جزء این افراد نیست.

دولت آمریکا همچنین گفته است که فعالیت روسیه را در دو ساختمان متعلق به دولت این کشور در آمریکا متوقف می کند. آمریکا می گوید روسیه در این ساختمانها مشغول «جمع آوری اطلاعات» بوده است.

همزمان کاخ سفید ۹ نهاد و شخص روس را تحت تحریم قرار داده است. وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که این افراد و نهادها تلاش کرده بودند که بر روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیرگذار باشند.

در طول مبارزه های انتخاباتی در آمریکا دولت روسیه به نفوذ به ایمیلهای کمیته ملی دموکراتها متهم شده بود تا به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجارت الماس‌های روسیه در سراسر جهان؛ علت مانع‌تراشی بلژیک برای اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا چیست؟

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

چرا درگیری‌های تازه در قره‌باغ ممکن است به سومین جنگ تمام عیار در منطقه تبدیل شود؟