نقص دریچه بال هواپیما، عامل سقوط توپولوف روس بود

نقص دریچه بال هواپیما، عامل سقوط توپولوف روس بود
نگارش از Euronews

به گفته مقامهای وزارت دفاع روسیه، نقص دریچه بال هواپیما عامل سقوط هواپیمای توپولوف این کشور در دریای سیاه بود.

به گفته مقامهای وزارت دفاع روسیه، نقص دریچه بال هواپیما عامل سقوط هواپیمای توپولوف این کشور در دریای سیاه بود. روز یکشنبه یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ در دریای سیاه سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

بنا به گزارش رسانه های روسیه، مکالمات ضبط شده خلبان نشان می دهد که او در آخرین لحظات به نقص دریچه بال هواپیما اشاره کرده است.

سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: «از امروز پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان را آغاز می کنیم. در این پرداختها تفاوتی بین قربانیان نظامی و غیرنظامی قائل نمی شویم. البته خانواده هایی را که به کمک بیشتری نیاز دارند شناسایی می کنیم. هر کاری را که لازم باشد انجام می دهیم.»

پس از سقوط این هواپیما عملیات گسترده جستجو با مشارکت بیش از ۳۵۰۰ نیرو برای پیدا کردن بقایای اجساد قربانیان در دریای سیاه آغاز شد.

تا کنون جسد یا بقایای جسد ۱۲ نفر پیدا شده است. تیم جستجو توانسته است بخشهایی از هواپیمای توپولوف ۱۵۴ از جمله یک جعبه سیاه آن را هم پیدا کند. جعبه سیاه ابزاری است که اطلاعات پرواز را از جمله مکالمات خلبان را ضبط می کند.

هواپیمای توپولوف ۱۵۴ سه موتور دارد و جعبه سیاه آن در بخش دم آن واقع است.

۶۵ نفر از ۹۲ قربانی این پرواز، اعضای گروه موسیقی الکساندروف بودند که قرار بود برای نظامیان روس مستقر در سوریه برنامه اجرا کنند.

پیش از این مقامهای روسیه گفته بودند که فرضیه تروریستی بودن سقوط هواپیما مطرح نیست.

مطالب مرتبط