Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حزب جدید کره جنوبی بدنبال ریاست جمهوری بان کی مون

حزب جدید کره جنوبی بدنبال ریاست جمهوری بان کی مون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه قانون اساسی کره جنوبی صبح روز سه شنبه دومین جلسه بررسی پرونده پارک گون-هه، رئیس جمهوری این کشور را که بطور موقت از کار برکنار شده است، برگزار کرد.

آگهی

دادگاه قانون اساسی کره جنوبی صبح روز سه شنبه دومین جلسه بررسی پرونده پارک گون-هه، رئیس جمهوری این کشور را که بطور موقت از کار برکنار شده است، برگزار کرد.

گزارش می رسد به دلیل اختلاف میان وکلای رئیس جمهور و اعضای دادگاه، این جلسه بدون نتیجه به پایان رسید و ادامه روند آن به جلسه بعد موکول شد.

استیضاح و رای عدم اعتماد به رئیس جمهوری کره جنوبی در پارلمان، پس از بالا گرفتن اعتراضها به دلیل سوء استفاده یکی از نزدیکان او به نام «چوی سون سیل» از قدرت انجام شد و اکنون نخست وزیر وظایف ریاست جمهوری را برعهده دارد.

در صورت تایید استیضاح رئیس جمهور در دادگاه قانون اساسی، پارک گون-هه از ریاست جمهوری کره جنوبی برکنار خواهد شد و نخست وزیر شصت روز فرصت دارد انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند.

از سوی دیگر، ۲۹ نفر از اعضای حزب سائنوری، حزب حاکم کره جنوبی، با کناره گیری از این حزب اعلام کردند به دنبال تشکیل حزبی جدید هستند تا برای انتخابات آتی ریاست جمهوری آماده شوند.

یکی از این نمایندگان در کنفرانسی خبری گفت: «کسانی که به پارک وفادار بودند، ارزشهای واقعی محافظه کاری را فراموش کردند و در نتیجه اعتماد مردم را از دست دادند. وفاداری آنها به رئیس جمهوری و بی توجهی به صدای مردم و حقیقت، به چوی سون سیل اجازه داد که در امور دولت دخالت کند.»

این نمایندگان امیدوارند که بان کی مون، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آینده شود.

بان کی مونِ ۷۲ ساله که از ابتدای سال جدید میلادی به کشورش بازخواهد گشت، برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ابراز تمایل نکرده و تنها گفته است که می خواهد پس از پایان ماموریت ده ساله اش در سازمان ملل، خود را وقف کشورش کند.

نتایج یک نظرسنجی در کره جنوبی نشان می دهد که در حال حاضر بان کی مون با کسب ۲۳.۳ درصد، محبوب تر از رهبر حزب لیبرال دموکرات است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهپیمایی هواداران و مخالفان رئیس جمهوری معزول کره جنوبی در پایتخت

رئیس‌جمهوری کره جنوبی خواستار تشدید تلاش‌ها برای اتحاد دو کره شد

از فرار سرباز آمریکایی به کره شمالی در بحبوحه افزایش تنش‌ها در منطقه چه می‌دانیم؟