مردم روسیه یاد قربانیان سقوط هواپیمای این کشور را گرامی داشتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مردم روسیه یاد قربانیان سقوط هواپیمای این کشور را گرامی داشتند

سقوط هواپیمای حامل اعضای گروه کر ارتش سرخ و چندین خبرنگار شبکه های تلویزیونی روسیه از جمله NTV، این کشور را در غم فرو برده است.

همزمان با آغاز تحقیقات در مورد علت این سانحه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه یک روز عزای عمومی اعلام کرده و در اکثر شهرهای این کشور از جمله سوچی، مردم به یاد قربانیان تجمعاتی را در میادین و کلیساها برگزار کردند.

یکی از کشته شدگان در جریان سقوط این هواپیما، دکتر الیزابت گلینکا معروف به دکتر لیزا بود که برای اقدامات بشردوستانه اش شهرت داشت.

در مسکو، مسئولان این شهر نیز بهمراه مقامات تلویزیون NTV و شبکۀ Zvezda یاد خبرنگاران کشته شدۀ این دو شبکه را در جریان سقوط این هواپیما گرامی داشتند.

هواپیمای توپولف مدل Tu-154 روز یکشنبه در حالیکه عازم سوریه بود با ۹۲ سرنشین از جمله ۶۴ عضو گروه کر ارتش سرخ معروف به الکساندروف و ۹ خبرنگار شبکه های تلویزیونی روسیه در دریای سیاه سقوط کرد.

به گزارش وزارت دفاع روسیه، هواپیمای توپولف مدل Tu-154 از سی و سه سال پیش در ناوگان هوایی این کشور فعال بوده و آخرین بار در دسامبر دو سال پیش مورد تعمیر قرار گرفته بوده است. وزارت دفاع روسیه می گوید تحقیقات ویژه ای برای اینکه مشخص شود آیا ضرایب ایمنی طبق قوانین امنیت هوایی در این هواپیما رعایت شده یا نه، آغاز شده است.