کلیسای مهد در بیت لحم آماده برگزاری مراسم عشای ربانی می شود

کلیسای مهد در بیت لحم آماده برگزاری مراسم عشای ربانی می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه برگزاری مراسم عشای ربانی در کلیسای مهد، اسقف اعظم پیرباتیستا پیزابالا، نماینده ی کلیسای اسقفی لاتین در بیت المقدس بعد از ظهر شنبه در میان ابراز احساسات مومنان وارد بیت لحم…

در آستانه برگزاری مراسم عشای ربانی در کلیسای مهد، اسقف اعظم پیرباتیستا پیزابالا، نماینده ی کلیسای اسقفی لاتین در بیت المقدس بعد از ظهر شنبه در میان ابراز احساسات مومنان وارد بیت لحم شد. به اعتقاد بسیاری از مسیحیان، کلیسای مهد در این شهر زادگاه عیسی مسیح است.

آگهی

تعدادی ازفلسطینیان ساکن منطقه و نیز گردشگران خارجی از صبح روز شنبه با اجتماع در اطراف کلیسای مهد خود را برای برگزاری مراسم خاص شب کریسمس آماده می کنند.

یک گردشگر آمریکایی احساس خود را از حضور در بیت لحم اینگونه بیان می کند: «بسیار شگفت انگیز است. به اینجا آمده ام تا محل تولد عیسی مسیح نجات دهنده را ببینم. من مسیحی هستم بنابر این حضور در چنین مکان ویژه ای آنهم در این زمان برایم بسیار خاص است. آمدن به اینجا و دیدن زادگاه مسیح در بیت لحم بسیار فوق العاده است. اکنون خودم را انسان بسیار خوش شانسی می دانم.»

با توجه به بهبودی نسبی شرایط امنیتی منطقه نسبت به سال گذشته، امسال تعداد شرکت کنندگان در این مراسم و نیز حضور گردشگران خارجی با افزایش قابل ملاحظه ای همراه بوده است.

حدود یکصد و بیست هزار توریست در کل ماه دسامبر از سرزمین مقدس دیدن خواهند کرد که نیمی از آنها را مسیحیان تشکیل می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم ۱۸ امدادگر یک سازمان غیردولتی سوئیسی در افغانستان بازداشت شدند

حمله به مسیحیان پاکستان و غارت آنها؛ برگزاری تجمعی برای دادخواهی و اجرای عدالت

جوانان مسیحی برای پاپ سنگ تمام گذاشتند