Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تفتیش یک اقامتگاه پناهجویان در آلمان در جستجوی مظنون حملۀ برلین

تفتیش یک اقامتگاه پناهجویان در آلمان در جستجوی مظنون حملۀ برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان که به شدت تحت انتقاد رسانه های قرار دارد، روز چهارشنبه در ادامۀ جستجوها برای یافتن عامل یا عاملان حملۀ بازارچۀ برلین، تصاویری از یک پناهجوی تونسی منتشر کرده است که مظنون به دست داشتن در این

آگهی

پلیس آلمان که به شدت تحت انتقاد رسانه های قرار دارد، روز چهارشنبه در ادامۀ جستجوها برای یافتن عامل یا عاملان حملۀ بازارچۀ برلین، تصاویری از یک پناهجوی تونسی منتشر کرده است که مظنون به دست داشتن در این حادثه است.

پلیس در همین رابطه، یک اقامتگاه پناهجویان در منطقۀ «امریخ» در شرق آلمان را که انیس امری مدتی را در آنجا بسر می برده، مورد تفتیش قرار داده است.

دادستان فدرال آلمان همچنین مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ یورو جایزه برای ارائۀ اطلاعاتی که منجر به دستگیری این تبعۀ تونسی شود، تعیین کرده است. برخی از منابع خبری به نقل از یک مقام قضایی آلمان از تحت نظر بودن انیس امری در سال گذشته خبر می دهند.

به گفتۀ این منبع قضایی آلمانی، این پناهجوی ۲۴ سالۀ تونسی مظنون به تلاش برای سرقت سلاح اتوماتیک و برنامه ریزی برای حمله تروریستی بوده است. سازمان های اطلاعاتی آلمان همچنین از ارتباط وی با شبکه های اسلامگرا خبر داده اند. تقاضای پناهجویی وی از سوی المان رد شده بود و تونس نیز به دلیل نداشتن مدرک شناسایی، از پذیرش این فرد خودداری کرده است.

رسانه های آلمان پلیس را متهم می کنند که به جای جدی گرفتن مدارک شناسایی یافت شده در کامیون، تحقیقات خود را به مدت بیش از یک روز به روی یک مهاجر پاکستانی که نقشی در این حادثه نداشته است، متمرکز کرده اند. اوراق شناسایی یافت شده به نام انیس در این کامیون، تحقیقات پلیس را از روز چهارشنبه به سوی جستجو برای یافتن این مظنون هدایت کرده است.

همزمان با این جستجوها برای یافتن مظنون حمله با کامیون در بازارچۀ کریسمس برلین، ضرایب امنیتی در مراکز حساس آلمان از جمله فرودگاهها افزایش یافته و بر شمار نیروهای پلیس در سطح شهر نیز افزوده شده است.

هنوز مشخص نیست که عامل حملۀ بازارچۀ برلین به تنهایی دست به این اقدام زده یا اینکه همدستانی نیز داشته است. داعش مسئولیت این حمله را که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر شد، بعهده گرفته و عامل آن را سرباز این گروه نامیده است.

Anis #Amri officially named #BerlinAttack suspect, 100,000 euro reward for information resulting in arrest https://t.co/PRyvH33oxapic.twitter.com/M8pSebrMrt

— RT (@RT_com) 21 décembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انیس عامری کیست؟

درهای بازارچۀ کریسمس برلین به روی مردم باز شد

پاداش صدهزار یورویی برای یافتن مظنون حمله برلین