روایت دو شاهد عینی از حمله مرگبار برلین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
روایت دو شاهد عینی از حمله مرگبار برلین

در حالی که مردم شهر برلین هنوز از حادثه حمله با کامیون به بازارچه کریسمس شوکه هستند، دو ایتالیایی که از این حادثه جان سالم به در برده اند، این لحظات وحشت آور را هنوز به خاطر دارند.

یکی از آنها می گوید: «آن لحظه را به یاد دارم. صدای آن لحظه در گوشم است. من به زمین افتادم چون فاصله کمی با کامیون داشتم و این کامیون به من برخورد کرد. هیچ چیزی نمی توانستم ببینم. از پیشانی من خون جاری شده بود. سرم را برگرداندم تا همسرم را پیدا کنم. او در کنار من بود.»

همسر این مرد می گوید: «من او را در گوشه ای پیدا کردم و به او کمک کردم تا بتوانیم فرار کنیم. چون ممکن بود که مواد انفجاری در کامیون باشد. ما بلافاصله متوجه خطر شدیم.»

در پی این اتفاق تدابیر امنیتی در برلین و بسیاری دیگر از شهرهای اروپا تشدید شده است. بازارچه ای که این اتفاق در آن رخ داد بازگشایی شده است اما چراغانی سال نو جمع شده است و مدیران این بازارچه گفته اند که در روزهای کریسمس و سال نو به احترام قربانیان موسیقی شاد پخش نمی شود.

به گزارش رسانه های آلمان دست کم شش نفر از دوازده قربانی این اتفاق آلمانی بودند.

وزارت خارجه ایتالیا اعلام کرده است که یک زن ایتالیایی ۳۱ ساله در میان قربانیان است.

مظنون اصلی این حادثه انیس عامری، یک مرد تونسی ۲۴ ساله معرفی شده است که پس از این حمله فرار کرد و نیروهای امنیتی آلمان به دنبال او هستند.

گفته می شود که سازمانهای امنیتی آلمان پیش تر او را تحت نظر داشتند.