Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسناد جدید، دست داشتن انیس عامری در حمله به بازارچه نوئل برلین را ثابت می کند

اسناد جدید، دست داشتن انیس عامری در حمله به بازارچه نوئل برلین را ثابت می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از نظر مقامات آلمان دیگر شکی وجود ندارد که انیس عامری عامل حمله به بازارچه نوئل شهر برلین بوده است.

آگهی

از نظر مقامات آلمان دیگر شکی وجود ندارد که انیس عامری عامل حمله به بازارچه نوئل شهر برلین بوده است. وزیر کشور آلمان تایید کرد که اثر انگشت او روی در کامیونی که در این حمله استفاده شده، پیدا شده است.

به گفته مقامات آلمان انیس عامری، تبعه ۲۴ ساله تونسی یک اسلامگرای خطرناک است. پلیس این کشور پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی برای ماهها انیس عامری را تحت نظر داشت زیرا او مشکوک بود که درحال برنامه ریزی برای یک سرقت با هدف تامین پول برای خرید سلاح های خودکار و انجام یک حمله است. اما این تحقیقات، در ماه سپتامبر به دلیل نبود شواهد کافی متوقف شده بود.

خبر پیدا شدن اثر انگشت او همزمان با بازدید آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از اداره تحقیقات جنایی آلمان فدرال منتشر شد. خانم مرکل قصد داشت تا از نزدیک در جریان پیشرفتهای صورت گرفته در تحقیقات مربوط به این پرونده قرار گیرد.

صدراعظم آلمان ضمن ابراز امیدواری به دستگیری سریع مظنون گفت: «اطمینان دارم که ما این آزمون بسیار مهم را با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت. زیرا ما افراد حرفه ای داریم که از تمام ابزارهای موجود استفاده می کنند تا این کار به نتیجه برسد. من به این موضوع اطمینان دارم زیرا می دانیم که ارزش های دموکراتیک و حاکمیت قانون در کنار ماست.»

برای یافتن انیس عامری، یک حکم بازداشت اروپایی و همچنین جایزه ای ۱۰۰ هزاریورویی تعیین شده است. او پیشتر به دلیل ارتکاب جرایم متعدد، برای پلیس تونس، ایتالیا، آلمان و حتی آمریکا فرد شناخته شده ای محسوب می شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل تصادف‌ زنجیره‌ای در آلمان «اسلام‌گرا» بوده است

بازگشایی بازار نوئل برلین، سه روز پس از حمله مرگبار

انیس عامری کیست؟