Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقاد شدید رهبران اروپا از نقش روسیه و ایران در نبرد حلب

انتقاد شدید رهبران اروپا از نقش روسیه و ایران در نبرد حلب
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس شورای اروپا دولت بشار اسد و حامیان او، به طور مشخص روسیه و ایران را «بی‌رحم» خواند.

دونالد توسک روز پنج‌شنبه در نشست سران اروپا در بروکسل گفت: «روشن بگویم، ما در برابر بی‌رحمی حامیان رژیم سوریه، به ویژه روسیه و ایران آن طور که باید و شاید مؤثر عمل نکرده‌ایم. اما در برابر رنج مردم سوریه بی تفاوت نمی‌مانیم.»

وی افزود: «ما با اعمال فشار بر دیگر بازیگران حاضر در صحنه نبرد سوریه از تمام راه‌های دیپلماتیک موجود برای ایجاد فوری کریدورهای کمک بشردوستانه در حلب استفاده می‌کنیم.»

روسیه و ایران آماج حمله رئیس جمهوری فرانسه هم قرار گرفت. فرانسوا اولاند در حاشیه نشست روز پنج شنبه سران اروپا در پاسخ به پرسشی در زمینه نقش روسیه در سوریه گفت: «دلیل وضعیتی که [در سوریه] به وجود آمده، نبود گفتگو نیست […] بلکه آن است که روسیه و نیز ایران به معنای واقعی نخواستند که این روند دیپلماتیک طی شود. روسیه تنها در پی نابودی مخالفان [سوریه] است.»

اولاند همچنین ضمن دادن «هشدار روشن» به روسیه و ایران در مورد «مسئولیت» آنها در سوریه و حمایت از بشار اسد گفت: «ما نمی‌توانیم بگذاریم یک دیکتاتور مردم خودش را قتل عام کند.»

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه نشست خود را در بروکسل پایتخت بلژیک برای گفتگو در مورد مسائل مهم از جمله بحران سوریه آغاز کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

پهپادهای ایرانی چگونه مسیر انتقال نفت به اروپا را تهدید می‌کنند؟