شرایط شهر حلب سوریه در گفتگو با «ینس لارکی»

شرایط شهر حلب سوریه در گفتگو با «ینس لارکی»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرایط برای غیرنظامیانی که در حلب گیر افتاده اند بدتر شده است.

آگهی

شرایط برای غیرنظامیانی که در حلب گیر افتاده اند بدتر شده است. برای آگاهی بیشتر در این باره «ینس لارکی» سخنگوی دفتر هماهنگی سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه از ژنو به ما پیوسته است.

یورونیوز: شما از «بحران انسانی تمام عیار» در حلب سخن گفته اید. نیروهای حامی دولت سوریه حدود ۸۰ نفر را در حلب کشته اند. آیا سازمان ملل می داند کدام بخش از نیروهای دولتی و در چه شرایطی در این ماجرا درگیر بوده اند؟

ینس لارکی: «ما دقیقا نمی دانیم. ما از منابع گوناگون داخل این منطقه این گزارش بسیار وحشتناک را دریافت کرده ایم و معتقدیم که می تواند برخی حقایق و شرایط غیر نظامیان در این مناطق را نشان دهد. نگرانی ما در حال حاضر هزاران غیر نظامی است که اکنون در شرق حلب گیر افتاده اند. ما به فوریت از تمامی طرف های درگیر خواسته ایم اجازه دهند که غیرنظامیان از این مناطق خارج شوند.»

یورونیوز: آیا شورشیان هم مانند نیروهای حامی دولت چنین جنایاتی را مرتکب شده اند؟

ینس لارکی: «ما در هفته های گذشته گزارش هایی از همه طرف های درگیر داشته ایم که قوانین بشردوستانه بین المللی را نقض کرده اند، قوانینی که تصریح می کند غیر نظامیان باید از پیامدهای جنگ مصون باشند، که البته رعایت نشده است. نقض حقوق بشر از همه سو رخ داده بنابراین خطاب ما به همه طرف های درگیر است.»

یورونیوز: چه درخواستی از دولت سوریه دارید؟

ینس لارکی: «ما بطور مداوم و روزانه التماس کرده ایم، فریاد زده ام و درخواست کرده ایم که محاصره شرق حلب برداشته شود همچنین خواسته ایم که محاصره همه مناطق در سوریه برداشته شود. ما سعی کرده ایم تمام توانایی مان را بکار ببریم.»

یورونیوز: نظر شما درباره غیر نظامیانی که گفته می شود در مناطقی که به تازگی به کنترل نیروهای دولتی درآمده اند، گم یا مفقود شده اند چیست؟

ینس لارکی: « ما گزارش های بسیار نگران کننده ای داریم از مردانی که گم شده اند بویژه مردانی که در سن و توانایی نظامی گری هستند. خانواده های آنها گزارش کرده اند که آنها بعد از تلاش برای فرار مفقود شده اند. ما به شدت نگران این موضوع هستیم. می دانیم که در سوریه سابقه بازداشت های خودسرانه و همچنین سابقه شکنجه وجود دارد بنابراین دریافت چنین گزارش هایی ما را بشدت نگران می کند.»

یورونیوز: آیا با انفعال جامعه بین المللی با یک سربرنیتسای دیگری در حلب موجه خواهیم شد؟

ینس لارکی: «تقریبا غیر ممکن است که این مقایسه رادیکال را انجام دهیم و واقعا نه عادلانه و درست است که این مقایسه صورت گیرد. آنچه ما می بینیم در این مدت طولانی یک شکست سیاسی در یافتن راه حلی در مذاکرات سوریه و شرایط این کشور است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا اسرائیل هزینه انفعال در برابر حمله ایران را بیشتر از واکنش نظامی می‌داند؟

رسانه‌های آمریکایی: اسرائیل حمله محدود و بدون تلفات مهم علیه ایران را در نظر دارد

بایدن: ایران به زودی به اسرائیل حمله می‌کند؛ آمریکا به دفاع از تل‌آویو متعهد است