Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنتونیو گوترش بعنوان دبیرکل جدید سازمان ملل ادای سوگند کرد

آنتونیو گوترش بعنوان دبیرکل جدید سازمان ملل ادای سوگند کرد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنتونیو گوترش، نخست وزیر سابق پرتغال رسما از اول ژانویه سال ۲۰۱۷ بعنوان دبیرکل جدید سازمان ملل متحده جانشین بان کی مون خواهد شد و برای یک دوره ۵ ساله رهبری این نهاد را برعهده خواهد…

آگهی

آنتونیو گوترش، نخست وزیر سابق پرتغال رسما از اول ژانویه سال ۲۰۱۷ بعنوان دبیرکل جدید سازمان ملل متحده جانشین بان کی مون خواهد شد و برای یک دوره ۵ ساله رهبری این نهاد را برعهده خواهد داشت.

آقای گوترش روز دوشنبه با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل ادای سوگند کرد. وی پس از مراسم ادای سوگند سخنانی را ایراد کرد. دبیرکل جدید سازمان ملل درباره وظایف این سازمان و کشورها گفت: «زمان آن فرارسیده تا رهبران کشورها نشان دهند که نگران مردم خود، ایجاد ثبات در دنیا و همبستگی هستند، اموری که همه ما به آنها وابسته هستیم. سازمان ملل نیز باید همین رویه را درپیش گیرد. باید نقایص خود را بپذیرد و شیوه کارش را اصلاح کند. این نهاد سنگ بنای روابط مبتنی بر چندجانبه گرایی است و سالهاست که برای برقراری صلح تلاش می کند. اما چالشهای موجود از ظرفیت ما فراتر می رود. سازمان ملل باید برای تغییرات آماده شود.»

متن سوگند آنتونیو گوترش: «من آنتونیو گوترش رسما سوگند یاد می کنم در کمال وفاداری، بصیرت و آگاهی وظایفی که بعنوان دبیرکل سازمان ملل بعهده دارم را انجام خواهم داد. عملکرد من در راستای منافع سازمان ملل خواهد بود. دستورالعملی در رابطه با انجام وظایفم از سوی هیچ دولتی و یا نهادی خارج از سازمان ملل دریافت نخواهم کرد و نمی پذیرم.»

آقای گوترش رهبری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را نیز در کارنامه خود دارد. وی از سال ۲۰۱۰ به مدت ده سال این نهاد سازمان ملل را هدایت کرد.

پیش از برگزاری مراسم سوگند آنتونیو گوترش، فعالیتها و تلاش های بان کی مون در صحن مجمع عمومی تشریح شد و از آنها تقدیر بعمل آمد. همچنین پیش نویس قطعنامه ای برای تقدیر از عملکرد آقای بان کی مون تسلیم مجمع عمومی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنتونیو گوترش کیست؟

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند

درخواست سازمان ملل برای ادامه کمک‌های مالی به اونروا؛ گوترش: ۹ کارمند امداد‌رسان در غزه اخراج شدند