Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجله اسکی: درخشش لهستانی ها در مسابقه اسکی پرش نروژ

مجله اسکی: درخشش لهستانی ها در مسابقه اسکی پرش نروژ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وال دیزر، منطقه ای در قلب ساووآ این هفته نیز میزبان مسابقات اسکی آلپاین است.

آگهی

وال دیزر، منطقه ای در قلب ساووآ این هفته نیز میزبان مسابقات اسکی آلپاین است. یکروز پس از پیروزی الکسی پنتورا در مارپیچ بزرگ، یک مسابقه مارپیچ نیز روز یکشنبه بر روی پیست فس دو بلوارد انجام شد. ببینیم در این رقابت چه گذشت.

روی خط اسکی
هنریک کریستوفرسن فاتح مسابقه مارپیچ وال دیزر شد. این اسکی باز نروژی که در نخستین نمایش خود بر روی پیست فس دو بلوارد، در جایگاه سوم قرار گرفته بود روز یکشنبه در دومین مسابقه درخشان ظاهر شد و با ثبت بهترین رکورد مجموع مکان نخست را از آن خود کرد. کریستوفرسن که مدافع عنوان قهرمانی این ماده در فصل گذشته است بدین ترتیب یازدهمین پیروزی در مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین و دهمین پیروزی در مسابقات مارپیچ را به نام خود ثبت کرد.

او پس از کسب این پیروزی گفت: «شیب بسیار تندی بود. در مسابقه اول به دلیل سرماخوردگی چندان روی فرم نبودم. در بالای پیست دچار اشتباه کوچکی شدم و بسیار محتاط پایین آمدم. این نخستین مسابقه مارپیچ فصل من بود و به طبع کمی مردد بودم. اما در مسابقه دوم این مرحله را پشت سر گذاشتم.»

مکان دوم این مسابقه به مارسل هیرشر اتریشی تعلق گرفت. مدافع پنج عنوان قهرمانی جهان که از این حیث رکورد دار جهان نیز به شمار می رود، با ۷۵ صدم ثانیه اختلاف نسبه به کریستوفرسن جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. او که تقریبا در کلیه مسابقات تخصصی بر روی سکو قرار گرفته با این پیروزی امتیاز های مجموع خود را به ۴۴۰ رساند و اکنون با ۱۵۶ امتیاز اختلاف نسبت به پنتورو در صدر جدول کلی مسابقات جا خوش کرده است. هیرشر پس از مسابقه روز یکشنبه گفت: «کسب ۱۶۰ امیتاز در این دو روز نتیجه بدی نیست. اما آنچه باید به آن اشاره کرد اختلاف رکورد زمانی میان نفر اول و دوم است. هنریک اسکی بازی است با یک سطح متفاوت.»

الکساندر خوروشیلف که در نخستین مسابقه رکورد زمانی قابل توجهی از خود به جای گذاشته بود به رغم نمایش ضعیف در دور دوم، با ۱ ثانیه و ۹۲ صدم ثانیه اختلاف نسبت به کریستوفرسن مکان سوم را به خود اختصاص داد.

این اسکی باز روس که در وال دیز تاکنون مکانی بهتر از هشتم را کسب نکرده بود، بدین ترتیب هفتمین سکو را در دوران حرفه ایش تجربه کرد.

بر روی قُله
رقابت زنان در سِستریِر ایتالیا نیز شاهد همان سناریو بود که برای مردان در وال دیزر اتفاق افتاد. پیروزی تسا ورله در مارپیچ بزرگ و انجام مسابقه مارپیچ در روز یکشنبه. ببینیم میکائیلا شیفرین که لقب ملکه مسابقات مارپیچ را به او داده اند، قادر خواهد بود جایگاه خود را حفظ کند؟

در انتهای پیست اغلب مسابقات مارپیچ زنان، جای میکائیلا شیفرین بر روی بالاترین نقطه سکو است. این اسکی باز ۲۱ ساله آمریکایی روز یکشنبه یازدهمین پیروزی متوالی خود را در رقابت های مارپیچ جام جهانی اسکی آلپاین تجربه کرد. او پس از دو نمایش چشمگیر، با ثبت بهترین زمان مجموع بالاتر از دیگر رقبا در مکان نخست قرار گرفت. شیفرین هم اکنون با بیش از ۱۰۰ امتیاز اختلاف بالاتر از لاراگوت سوئیسی در صدر جدول کلی جام جهانی اسکی جای دارد.

ورونیکا ولز زوزُلوا، اسکی باز اسلواک در مسابقه مارپیچ ایتالیا رقابت نزدیکی با شیفرین داشت. او در نهایت با ۱ ثانیه و ۹ دهم ثانیه اختلاف نسبت به اسکی باز آمریکایی مکان دوم را به خود اختصاص داد.

جایگاه سوم نیز به وندی هولدِنِر تعلق گرفت. این اسکی باز سوئیسی پس از مسابقه مارپیچ پیست کیلینگتون آمریکا، برای دومین بار بر روی سکوی مسابقات جام جهانی اسکی قرار گرفت. او این مسابقه را با ۱ ثانیه و ۲۱ صدم ثانیه اختلاف نسبت به شیفرین به پایان برد.

تیک آف
از ارتفاعات آلپ به نروژ می رویم. مسابقات اسکی پرش ابتدای هفته در لیلهامر، یکی از شهرهای این کشور برگزار شد که سال ۱۹۹۴ میزبان بازیهای المپیک بود.

ورزشکاران لهستانی روز یکشنبه در لیلهامر روز درخشانی را پشت سر گذاشتند. کامیل استوخ در مسابقات اسکی پرش نروژ با مجموع ۲۸۹.۹ امتیاز مکان نخست را از آن خود کرد. این اسکی باز لهستانی که دو قهرمانی در المپیک و یک قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد پس از دو سال ناکامی به نخسین موفقیت چشمگیر خود دست یافت. استوخ با دو پرش ۱۳۴ و ۱۳۰ متری بالاتر از هموطن خود ماچی کوت بر سکوی نخست قرار گرفت.

کوت که در نخستین نمایش خود ۱۲۹ متر پریده بود در دور دوم با یک پرش ۱۳۶ متری به امتیاز ۲۸۹.۳ دست یافت و دوم شد. مارکوس آیزنبیشلر آلمانی پس از دو اسکی باز لهستانی در جایگاه سوم قرار گرفت.

دومن پروتس اسکی باز اسلونیایی که صدر جدول کلی جام جهانی اسکی پرش را در اختیار دارد در این مسابقه به رتبه ششم بسنده کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ایربی‌ان‌بی» متعهد به مقابله با روسپی‌گری در طول بازی‌های المپیک پاریس شد

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

رکوردشکی‌های تیم ملی فوتبال فرانسه در شب هت‌تریک امباپه؛ خروس‌ها جبل‌الطارق را گلباران کردند