هفتادوپنجمین سالگرد حمله به پرل هاربر برگزار شد

هفتادوپنجمین سالگرد حمله به پرل هاربر برگزار شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هفتادوپنجمین سالگرد حملۀ ژاپن به بندر پرل هاربر با حضور تعدادی از بازماندگان آن حمله و برخی از شخصیت های سیاسی آمریکا روز چهارشنبه، هفتم دسامبر برگزار شد.

آگهی

هفتادوپنجمین سالگرد حملۀ ژاپن به بندر پرل هاربر با حضور تعدادی از بازماندگان آن حمله و برخی از شخصیت های سیاسی آمریکا روز چهارشنبه، هفتم دسامبر برگزار شد. همزمان با ساعت ۷:۵۵ دقیقۀ صبح که زمان بمباران این بندر بوقت آمریکا توسط جنگنده های ژاپنی بود، مراسم گرامیداشتی نیز در دیگر مناطق این کشور برگزار شد.

هری هریس، فرماندۀ نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در نطقی در این مراسم گفت: « امروز ما این شانس با ارزش را داریم که به معنای میهن پرستی فکر کنیم. به این فکر کنیم که آزمون یک ملت با جنگ چه معنایی دارد و به دو سوی این کرانه فکر کنیم و آزادی را قدر بدانیم.»

همزمان با این مراسم در پرل هاربر، مایک پنس، معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا و جان مک کین، سناتور آریزونا تاج گلی را به طور مشترک در پای بنای یادبود قربانیان جنگ جهانی دوم واقع در واشنگتن قرار دادند.

روز هفتم دسامبر ۱۹۴۱ خلبانان ژاپنی حملۀ گسترده ای را به پایگاه دریایی آمریکا در بندر پرل هاربر صورت دادند که به کشته شدن بیش از ۲۴۰۰ نفر منجر شد.

در این حملۀ گسترده، کامیکازه های ژاپنی با پشتیانی چندین ناو و زیردریایی این کشور توانستند خسارات بسیاری به نیروی دریایی آمریکا وارد کنند. پس از حمله به پرل هاربر، آمریکا که از آغاز جنگ جهانی دوم اعلام بیطرفی کرده بود، با حمله به ژاپن رسما به متفقین پیوست و وارد جنگ شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن در جریان مراسم نظامی نقش بر زمین شد

روسیه: حضور نظامی آمریکا در ژاپن مانع صلح مسکو و توکیو است

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید