Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش احساسات ضد پناهجویان در آلمان در پی دستگیری یک افغان مظنون به قتل

افزایش احساسات ضد پناهجویان در آلمان در پی دستگیری یک افغان مظنون به قتل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

معاون صدر اعظم آلمان می گوید پناهندگان هم ممکن است مانند کسانیکه در آلمان متولد شده اند مرتکب جرم شوند و نباید آن را به همه تعمیم داد.

آگهی

دستگیری یک نوجوان ۱۷ سالۀ افغانستانی در آلمان به اتهام تجاوز و قتل یک دختر ۱۹ سالۀ آلمانی در شهر فریبورگ نگرانی از گسترش احساسات ضد مهاجران در این کشور را برانگیخته است.

این نوجوان افغان که در سال ۲۰۱۵ و به تنهایی وارد آلمان شده است، بعنوان نوجوان بدون همراه پس از ثبت نام در مرکز مهاجرت شهر فریبورگ، با یک خانوادۀ آلمانی زندگی می کرد. به گفتۀ پلیس، دی ان ای این نوجوان در محل جنایت کشف شده و تصاویر ویدئویی نیز از حضور وی در محل کشف جسد این دختر جوان حکایت می کند.

پیکر این دختر جوان که دانشجوی پزشکی بود و داوطلبانه در مرکز اسکان پناهجویان در این شهر فعالیت می کرد، در روز شانزدهم ماه اکتبر در کنار رودخانه ای در این شهر پیدا شده بود.

در ماه نوامبر نیز جسد یک زن ۲۷ ساله که پس از تجاوز به قتل رسیده بود، در همین محل کشف شده است. پلیس هنوز ارتباطی میان این دو قتل کشف نکرده و تحقیقات در این زمینه که آیا این قتل نیز توسط همین نوجوان افغان صورت گرفته است، ادامه دارد.

زیگمار گابریل، معاون صدر اعظم آلمان در نامه ای که به روی صفحات اجتماعی خود منتشر کرده، از مردم این کشور خواسته است مانع سواستفاده از این موضوع علیه پناهجویان شوند. وی در این نامه تاکید کرده است پناهندگان هم ممکن است مانند کسانیکه در آلمان متولد شده اند مرتکب جرم شوند و نباید آن را به تمام پناهجویان تعمیم داد.

دستگیری این پناهجوی افغانستانی در رابطه با این جنایت در حالیست که طی ماههای اخیر، انتقادها از سوی احزاب راست افراطی و مخالفان سیاست های مهاجرپذیری آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور افزایش یافته و این احزاب بویژه حزب آلترناتیو برای آلمان توانسته اند در بسیاری از ایالت های آلمان اکثریت پارلمان های محلی را بدست آورند.

علاوه بر احزاب دست راستی آلمان، یک اتحادیۀ پلیس نیز با صدور بیانیه ای سیاست های مهاجرپذیری گستردۀ اجرا شده از سوی دولت آلمان را مورد انتقاد قرار داده است. رئیس این اتحادیه در همین رابطه ورود پرشمار مردان تنها از کشورهایی مانند افغانستان را عامل به خطر افتادن امنیت شهروندان بویژه زنان در این کشور دانسته است. گرایشات ضد پناهجویان بویژه پس از تعرضات مکرر به زنان در شب سال نوی گذشته در شهر کلن در این کشور شدت گرفته است.

تنها در سال گذشته، بیش از یک میلیون پناهجو وارد آلمان شده اند که بیشتر آنها از کشورهایی مانند افغانستان، سوریه، عراق و پاکستان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟

آغاز اجرای مرحله دیگری از قانون آزادسازی؛ عرضه ماری‌جوانا در «باشگاه‌های شاهدانه» آلمان مجاز می‌شود

«بوبی» فیل ذخیره‌گاه تورینگن نتیجه مسابقه آلمان و سوئیس را پیش‌بینی کرد