Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجله اسکی: لارا گوت فاتح نخستین مسابقه سوپر جی فصل زنان

مجله اسکی: لارا گوت فاتح نخستین مسابقه سوپر جی فصل زنان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با مجله هفتگی اسکی همراه شماییم که به ورزش های زمستانی اختصاص دارد.

آگهی

با مجله هفتگی اسکی همراه شماییم که به ورزش های زمستانی اختصاص دارد. مسابقه دادن در خانه همیشه امتیاز محسوب می شود و اسکی بازان فرانسوی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چهار تن از آنها در بین پنج اسکی باز برتر مسابقه مارپیچ بزرگ وال دیزر جای گرفتند و ماتیو فِور مقام نخست این ماده را کسب کرد.

درخشش فرانسوی ها در خانه
ماتیو فِور روز یکشنبه با فتح مارپیچ بزرگ وال دیزر نخستین پیروزی خود را در جام جهانی اسکی آلپاین دشت کرد. فِور که در نخستین پرش صاحب دومین رکورد زمانی شده بود در دومین پرش بهترین زمان را به نام خود ثبت کرد و فاتح این مسابقه شد.

این اسکی باز فرانسوی مسیر مسابقه را در زمان ۱ دقیقه و ۱۳ ثانیه و ۳۸ صدم ثانیه اسکی کرد تا در مجموع بالاتر از مارسل هیرشر اتریشی در مکان نخست قرار گیرد.

مارسل هیرشر که در نخستین مسابقه مارپیچ بزرگ فصل در سولدن اتریش پس از پنتورو در جای دوم ایستاده بود در وال دیزر نیز با ۴۹ صدم ثانیه اختلاف نسبت به فِور در مکان دوم ایستاد. این اسکی باز اتریشی اکنون با ۸۰ امتیاز اختلاف نسبت به کیتیل یانسرود نروژی صدر جدول کلی رقابت های جام جهانی را به خود اختصاص داده است.

مکان سوم مسابقه مارپیچ بزرگ وال دیزر به الکسی پنتورو دیگر اسکی باز فرانسوی تعلق گرفت که گوی بلورین ماده اسکی ترکیبی فصل گذشته را از آن خود کرده بود. پنتورو اینک با ۱۸۴ امیتاز پایین تر از یانسرود در مکان سوم رده بندی کلی جام جهانی اسکی جای گرفته است.

پیست خاطره انگیز “فس دو بلوارد”
یک مسابقه مارپیچ و یک مارپیچ بزرگ دیگر شنبه و یکشنبه آینده در وال دیزر، بر روی پیست «فَس دو بِلوارد» برگزار می شود. پیستی خاطره انگیز که ویکتور موفا ژاندت سال گذشته بر روی آن مکان سوم مارپیچ بزرگ را از آن خود کرد و ژولیَن لیزِرو نیز سال ۲۰۰۹ در آنجا نایب قهرمان جهان در مارپیچ و اسکی ترکیبی شد.

ویکتور موفا ژاندت که در رقابت های جام جهانی پنج بار به روی سکو رفته می گوید: «بله، “فس دو بلوارد” تا حدی خاص است. شیب تندی دارد و بسیار یخ زده است. ماه دسامبر معمولا بهترین شرایط را در آنجا می توان دید. این پیست در گذشته لبخندهای زیادی برایم به همراه آورده است. در آنجا بود که من نخستین امتیازهایم را در جام جهانی کسب کردم. شیب تند آن اجازه فکر کردن را از من می گیرد و باعث می شود خودم را بیشتر رها کنم. بنابر این غالبا در آنجا راحت بودم.»

ژولین لیزرو که سه پیروزی در جام جهانی را در کارنامه دارد، می گوید: «اصلا پیست تختی نیست، شیب آن افراد را به سوی خط پایان هل می دهد و این بسیار عالی است. علاوه بر این در سطحی به ارتفاع ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متر قرار داریم که برای میزان اسید لاکتیک و نیز کنترل ضربان قلب بسیار مطلوب است. در ضمن سفت بودن برف در آنجا کیفیت را بسیار بالا می برد. افزودن آب به برف ها آنها را به توده های یخی تبدیل می کند که به مرور بر اثر عبور اسکی بازان صیقلی می شود. یک تلاش سخت در آنجا انجام می شود و به همین دلیل پیست خوبی است.»

نزدیک شدن لارا گوت به صدر جدول
در غیاب لیندسی وون که از ناحیه بازوی راست دچار مصدومیت است و تا قبل از ماه ژانویه به مسابقات باز نمی گردد، دیگر بخت های مسابقات سرعت زنان از این فرصت به خوبی استفاده می کنند. لارا گوت یکی از آنهاست که فاتح مسابقه سوپر جی لیک لوئیز شد.

لارا گوت سوئیسی که فصل گذشته گوی قهرمانی مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین زنان را به خانه برد، نخستین مسابقه سوپر جی فصل در لیک لوئیز کانادا را به نام خود ثبت کرد تا بیستمین پیروزی در رقابت های جهانی را تجربه کند. گوت روز یکشنبه با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۲ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه بهترین رکورد را از خود به جای گذاشت و بر سکوی نخست ایستاد.

تینا وایراتر، اسکی باز اهل لیختن اشتاین و نفر دوم مسابقات سوپر جی فصل گذشته با ده صدم ثانیه اختلاف نسبت به لارا گوت در جایگاه دوم قرار گرفت.

میکائیلا شیفرین آمریکایی که از او به عنوان ملکه رقابت های مارپیچ نام می برند در لیک لوئیز همچنان ناموفق ظاهر شد و به رغم کسب رتبه بیست و پنجم در نخستین سوپر جی فصل، همچنان با ۲۸ امتیاز اختلاف نسبت به لاراگوت در صدر جدول کلی جای گرفته است.

دومِن ستاره ای دیگر از خانواده پرِوِتس
پِتر پروتس زمستان گذشته فاتح جدول کلی جام جهانی اسکی پرش شد. در همین خانواده دومِن برادر کوچک پتر روز یکشنبه مسابقه پرش در کلینگنتال آلمان را برد.

در حالی که پتر پروتس اسلونیایی هنوز انتظارها را برآورده نکرده و در ابتدای فصل به عنوان شانس نخست رقابت های جام جهانی اسکی پرش ناامید کننده نشان داده، برادر هفده ساله اش دومِن پا در جای پای او گذاشته و تاکنون بسیار موفق ظاهر شده است.

دومن پروتس روز یکشنبه در کلینگنتال با پرشی ۱۴۱ متری، ضمن کسب دومین پیروزی و فتح مسابقه اسکی پرش آلمان، جای سورین فروند آلمانی در صدرجدول کلی جام جهانی نُردیک را گرفت. فروند در این مسابقه با کسب رتبه یازدهم یک پله در رده بندی کلی سقوط کرد.

دانیل آندره تاند، اسکی باز نروژی در کلینگنتال با دو پرش ۱۳۶.۵ و ۱۴۳ متری پس از دومن پروتس در مکان دوم قرار گرفت. تاند در جدول کلی مسابقات پس از فروند آلمانی در جایگاه سوم ایستاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ایربی‌ان‌بی» متعهد به مقابله با روسپی‌گری در طول بازی‌های المپیک پاریس شد

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

رکوردشکی‌های تیم ملی فوتبال فرانسه در شب هت‌تریک امباپه؛ خروس‌ها جبل‌الطارق را گلباران کردند