یک نوجوان پناهجوی افغان به اتهام قتل و تجاوز در آلمان دستگیر شد

یک نوجوان پناهجوی افغان به اتهام قتل و تجاوز در آلمان دستگیر شد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک پناهجوی نوجوان افغان به اتهام تجاوز و قتل، عصر جمعه در جنوب غرب آلمان دستگیر شد. مطبوعات آلمان روز شنبه به نقل از دادستان و پلیس محلی شهر فرایبورگ نوشتند که اتهام این پناهجوی ۱۷ ساله تجاوز و قتل یک دختر ۱۹ ساله آلمانی به نام «ماریا ال.» است. پلیس می‌گوید با کمک تصاویر دوربین‌های مداربسته ترافیکی متهم را شناسایی کرده است. در عین حال دی ان ای یافت شده در چند تار مو بر روی جسد نیز با دی ان ای متهم مطابقت دارد.

تصاویر متهم در دوربین یک خط تراموا ضبط شده و پلیس پس از چند روز کنترل نامحسوس مسافران این خط، روز جمعه متهم را در همان تراموا شناسایی کرد.

نوجوان پناهجو که تاکنون در مورد اتهام خود لب به سخن نگشوده، در سال ۲۰۱۵ به تنهایی وارد خاک آلمان شده و یک خانواده داوطلب آلمانی سرپرستی او را پذیرفته بودند. هویت این نوجوان هنوز فاش نشده است و پلیس می گوید او هیچ پرونده خلافی در این کشور ندارد.

جسد ماریا که دانشجوی رشته پزشکی بود، بامداد ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر یا میزان) در رودخانه ی درایزام، از شاخه های رود راین در نزدیکی فرایبورگ پیدا شد. او چند ساعت پیش از آن، یعنی در حدود ساعت سه بامداد با دوچرخه از یک جشن مهمانی دانشجویی به خانه اش بازمی‌گشت. کالبدشکافی جسد مقتول که در نزدیکی یک استادیوم ورزشی کشف شد، نشان می‌دهد که او بر اثر خفگی در آب جان داده است.

This is the 19 yrs old German medical student who was raped and murdered by a 17 years old Afghan refugee. #Freiburgpic.twitter.com/95YmdRZkuk

— Aüd™ (@CodeAud) December 3, 2016

دادستان و مقامات پلیس فرایبورگ در نشست خبری روز شنبه همچنین اعلام کردند که هنوز ارتباط میان قربانی و متهم معلوم نشده است. در عین حال گفته می‌شود که مقتول زمانی در مرکز پناهجویان فرایبورگ کار می‌کرده است.

دومین مورد تجاوز و قتل در فرایبورگ

بعد از این رویداد که بازتاب گسترده ای در رسانه‌های آلمان داشت، پیکر بی‌جان یک زن جوان ۲۷ ساله دیگر نیز در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان یا عقرب) در جنگل اندینگن در نزدیکی فرایبورگ پیدا شد. به این زن نیز که در حال پیاده‌روی در جنگل بود، تجاوز کرده بودند. در عین حال کارشناسان پیوندی میان این رویداد غم‌انگیز با قتل ماریا ال پیدا نکردند.

بر اساس گزارش «دفتر آمار اروپا»، یوروستات در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۹۰ هزار پناهجوی زیر سن قانونی و بی‌سرپرست وارد اتحادیه اروپا شدند که بیش از نیمی از آنان از اتباع افغانستان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دختر نوجوان به دست ۴ تبعه افغان در اتریش؛ بحث اخراج پناهجویان مجرم بالا گرفت

عفو بین‌الملل: جمهوری اسلامی از تجاوز به عنوان ابزار سرکوب معترضان «زن، زندگی، آزادی» استفاده کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟