شورشیان طالبان یک دانشجو را در ملاءعام به دار آویختند

شورشیان طالبان یک دانشجو را در ملاءعام به دار آویختند
نگارش از Euronews

طالبان افغانستان روز جمعه ۱۲ قوس/آذر برابر با دوم دسامبر یک دانشجوی دانشگاه پلی‌تکنیک کابل را در روستای سواکا در ۶۰ کیلومتری پایتخت در ملاء عام به دار آویختند.

به گزارش آژانس خبری پژواک افغانستان، شورشیان طالبان فیض‌الرحمان بیست و چند ساله را به اتهام جاسوسى برای حکومت و قتل دکتر ميرويس يکتن، از فرماندهان شبکه حقانى ربوده و اعدام کردند.

عبدالرحمن منگل، سخنگوى والى ميدان وردک، گفته است که فیض‌الرحمان، ساکن ولسوالى سيدآباد ولايت ميدان وردک (واقع در غرب کابل)، شامگاه پنجشنبه برای دیدار با خانواده خود به روستای زادگاهش رفته بود. به گزارش پژواک، طالبان وی را ربوده و به منطقه سيوى ولسوالى چک منتقل کردند.


آقای منگل به خبرگزاری فرانسه گفته است که بزرگان و ریش‌سفیدان محلی تلاش کردند تا با مذاکره با طالبان، فیض‌الرحمان را آزاد کنند، اما این مذاکرات در نهایت بی‌فایده بود. وزارت داخله/کشور قتل این دانشجوی سال چهارم مهندسی را تایید و اعلام کرده که تحقیقات برای شناسایی و مجازات عاملان این جنایت آغاز شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرده که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان هم گفته است که این گروه درباره این قتل تحقیق می‌کنند.

از زمان سقوط حکومت امارت اسلامی در کابل در سال ۲۰۰۱، طالبان بارها شهروندان را در ملاء عام مجازات کرده اند؛ با این حال اعدام در نزدیکی پایتخت، اگر نه بی‌سابقه، دست‌‌کم‌سابقه گزارش می‌شود.

مطالب مرتبط