پیروزی نامزد مخالف برکسیت در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیروزی نامزد مخالف برکسیت در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا

نامزد حامی اتحادیه اروپا از حزب لیبرال دموکرات در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا بطور شگفت انگیزی پیروز شد.

سارا اولنی از حوزه ریچموند پارک لندن در انتخابات روز پنج شنبه مجلس عوام بریتانیا توانست زک گلداسمیت محافظه کار را که به عنوان کاندیدای مستقل نامزد شده بود، شکست دهد.

سارا اولنی نماینده حزب لیبرات دمکرات بریتانیا در سخنانی پس از پیروزی گفت: «مردم ریچموند پارک و شمال کینگستون شوکی به دولت محافظه کار حامی برکسیت وارد کردند. پیام ما روشن است: بدنبال برکسیتی نیستم که ما را بطور کامل از بازار واحد اروپایی خارج کند. ما اجازه نمی دهیم که عدم مدارا، ترس و اختلاف پیروز شود.»

پیروزی سارا اولنی بعنوان فردی مخالف برکسیت در برابر زک گلداسمیت که حامی برکسیت شناخته می شود، رفراندوم کوچکی بر ضد برکسیت و نشانه ترس مردم بریتانیا از خروج ناگهانی از اتحادیه اروپا تحلیل می شود.

زک گلدسمیت در آبان ماه گذشته در مخالفت با تصمیم دولت ترزا می مبنی بر گسترش باندهای فرودگاه هیترو لندن از نمایندگی مجلس عوام استعفا داده بود. او پس از اعلام نتیجه انتخابات میان دوه ای مجلس عوام گفت: «این انتخابات میان دوره ای پیامد سیاسی در پی ندارد. شرکت در این انتخابات موضوعی بود که من قول داده بودم و به آن عمل کردم. افتخار بسیار بزرگی برای من بود که در ۶ سال گذشته برای این بخش از کشور خدمت و آنرا نمایندگی کنم و باید بگویم که دلتنگ آن خواهم شد.»

با وجود اینکه حزب محافظه کار بریتانیا یک کرسی را در مجلس عوام از دست داد با این حال سخنگوی حزب محافظه کار بریتانیا گفته است این نتیجه هیچ تغییری در رویکرد دولت در رابطه با برکسیت نمی دهد. دولت ترزا می نخست وزیر محافظه کار بریتانیا پیش از این گفته است بر اساس ماده ۵۰ پیمان لیسبون و قبل از پایان ماه مارس آینده، فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آغاز می کند.