پیروزی نامزد مخالف برکسیت در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا

پیروزی نامزد مخالف برکسیت در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نامزد حامی اتحادیه اروپا از حزب لیبرال دموکرات در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا بطور شگفت انگیزی پیروز شد.

آگهی

نامزد حامی اتحادیه اروپا از حزب لیبرال دموکرات در انتخابات میان دوره ای مجلس عوام بریتانیا بطور شگفت انگیزی پیروز شد.

سارا اولنی از حوزه ریچموند پارک لندن در انتخابات روز پنج شنبه مجلس عوام بریتانیا توانست زک گلداسمیت محافظه کار را که به عنوان کاندیدای مستقل نامزد شده بود، شکست دهد.

سارا اولنی نماینده حزب لیبرات دمکرات بریتانیا در سخنانی پس از پیروزی گفت: «مردم ریچموند پارک و شمال کینگستون شوکی به دولت محافظه کار حامی برکسیت وارد کردند. پیام ما روشن است: بدنبال برکسیتی نیستم که ما را بطور کامل از بازار واحد اروپایی خارج کند. ما اجازه نمی دهیم که عدم مدارا، ترس و اختلاف پیروز شود.»

Lib Dem Sarah Olney beats Zac Goldsmith to win Richmond Park byelection – video https://t.co/VvO9oQVLoX

— The Guardian (@guardian) December 2, 2016

پیروزی سارا اولنی بعنوان فردی مخالف برکسیت در برابر زک گلداسمیت که حامی برکسیت شناخته می شود، رفراندوم کوچکی بر ضد برکسیت و نشانه ترس مردم بریتانیا از خروج ناگهانی از اتحادیه اروپا تحلیل می شود.

زک گلدسمیت در آبان ماه گذشته در مخالفت با تصمیم دولت ترزا می مبنی بر گسترش باندهای فرودگاه هیترو لندن از نمایندگی مجلس عوام استعفا داده بود. او پس از اعلام نتیجه انتخابات میان دوه ای مجلس عوام گفت: «این انتخابات میان دوره ای پیامد سیاسی در پی ندارد. شرکت در این انتخابات موضوعی بود که من قول داده بودم و به آن عمل کردم. افتخار بسیار بزرگی برای من بود که در ۶ سال گذشته برای این بخش از کشور خدمت و آنرا نمایندگی کنم و باید بگویم که دلتنگ آن خواهم شد.»

با وجود اینکه حزب محافظه کار بریتانیا یک کرسی را در مجلس عوام از دست داد با این حال سخنگوی حزب محافظه کار بریتانیا گفته است این نتیجه هیچ تغییری در رویکرد دولت در رابطه با برکسیت نمی دهد. دولت ترزا می نخست وزیر محافظه کار بریتانیا پیش از این گفته است بر اساس ماده ۵۰ پیمان لیسبون و قبل از پایان ماه مارس آینده، فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آغاز می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان