لاوروف: راههای منتهی به شرق حلب برای کمک رسانی امن است

لاوروف: راههای منتهی به شرق حلب برای کمک رسانی امن است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست موسوم به «مدیترانه ۲۰۱۶» روز جمعه در رم، پایتخت ایتالیا، با همتای روس خود پیرامون بحران سوریه و خصوصا پایان دادن به اختلافات دیپلماتیک و سیاسی بر سر سرنوش

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست موسوم به «مدیترانه ۲۰۱۶» روز جمعه در رم، پایتخت ایتالیا، با همتای روس خود پیرامون بحران سوریه و خصوصا پایان دادن به اختلافات دیپلماتیک و سیاسی بر سر سرنوشت شهر حلب دیدار و گفتگو کرد.

آگهی

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار با بیان این که اکنون راه های منتهی به شرق شهر حلب برای کمک رسانی بشردوستانه امن است گفت که این موضوع به اطلاع سازمان ملل متحد رسانده شده و با انجام توافق با دولت سوریه کمک رسانی به محلات شرق حلب امکان پذیر است.

ارتش سوریه به مدد پشتیبابی و حمایت روسیه در چند روز اخیر بیش از یک سوم از محلات شرقی شهر حلب را از کنترل مخالفان مسلح خارج کرده است.

جان کری در رم همچنین گفت که رایزنی در مورد حل بحران سوریه که یک ضرورت است به آغاز به کار دولت جدید آمریکا موکول نشده است.

آنچه علاوه بر عواملی داخلی سوریه باعث طولاتی تر شدن جنگ داخلی خانمانسوز در این کشور شده تضاد منافع قدرت های منطقه ای و جهانی و حمایت آنان از طرفین درگیر در جنگ داخلی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

چرا درگیری‌های تازه در قره‌باغ ممکن است به سومین جنگ تمام عیار در منطقه تبدیل شود؟

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟