Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برتری بلامنازع جودوکاران ژاپنی در روز نخست گرند اسلم توکیو

برتری بلامنازع جودوکاران ژاپنی در روز نخست گرند اسلم توکیو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابت های گرنداسلم جودوی ژاپن که آخرین تورنمنت فصل این ورزش محسوب می شود از روز جمعه در توکیو آغاز شد.

آگهی

رقابت های گرنداسلم جودوی ژاپن که آخرین تورنمنت فصل این ورزش محسوب می شود از روز جمعه در توکیو آغاز شد. ورزشکاران کشور میزبان در پنج وزن روز نخست تورنمنت جودوی ژاپن درخشش چشمگیری داشتند و بارها پرچم کشورشان را به اهتزاز درآوردند.

- در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان، مدال طلا به ناتسومی تسونودا از کشور میزبان تعلق گرفت. این جودو کار ژاپنی که در فینال، هموطن شانزده ساله اش اوتا آبه را پیش رو داشت پس از ۳ دقیقه و ۳۸ ثانیه مبارزه موفق شد در نهایت با امتیاز ایپون حریفش را شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

- در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان سوکاسا یوشیدا پنجمین مدال طلای خود را در مسابقات گرند اسلم صید کرد. مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت که امسال در گرند اسلم های تیومن و باکو نیز به مدال طلا دست یافته بود در فینال نایی یوداکا دیگر ورزشکار ژاپنی و برنده مدال نقره گرند اسلم پاریس در سال ۲۰۱۴ را از پیش رو برداشت.

- اما در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان نیز دو ورزشکار ژاپنی در فینال به رقابت پرداختند که در نهایت مدال طلا به رویجو ناگایاما قهرمان رقابت های جوانان جهان در سال ۲۰۱۵ تعلق گرفت.

ناگایاما در فینال نوهیشا تاکاتو برنده مدال طلای مسترز تیومن در سال ۲۰۱۳ را با امتیاز ایپون شکست داد. تاکاتو که مدال برنز المپیک ریو و رتبه هفتم رده بندی جهانی را در کارنامه دارد در حالی فینال را به هموطنش واگذار کرد که او را بخت نخست مدال طلا می دانستند.

- در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان نیز هیفومی آبه، قهرمان گرند پری تاشکند در سال ۲۰۱۵ در یک فینال تمام ژاپنی هموطنش یوکی هاشیگوچی، نفر اول مسابقات جایزه بزرگ آستانه در سال ۲۰۱۴ را با یک یوکو و ایپون شکست داد و بر سکوی نخست ایستاد.

شگفتی روز
شگفتی روز نخست تورنمنت ژاپن حذف فابیو بازیل قهرمان رقابت های جودوی المپیک ریو بود. این جودوکار ایتالیایی که پس از بازیهای المپیک برای نخستین بار پا به روی تاتامی می گذاشت در رقابت های مرحله گروهی با شکست مقابل نوریهیتو ایسودا حریف ژاپنی اش از دور مسابقات حذف شد.

بهترین فن روز
اما بهترین فن روز نخست را آی شیشیمه، جودوکار وزن منهای ۵۲ کیلوگرم ژاپنی در مقابل زارینا بابینیام حریف روس خود به اجرا درآورد که برایش امتیاز ایپون را به همراه داشت.

پدور لاسوئن خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از نخستین روز تورنمنت جودوی توکیو آورده است: «تور جهانی جودو به انتهای سفر خود رسید. اینک زمان نگاه به گذشته و بررسی رویداد های یک سال فوق العاده و پر بار است: ۱۰ گرند پری، ۵ گرند اسلم، مسترز مکزیک و بازیهای المپیک ریو. رقابتهای جودو اینجا در ژاپن آغاز و به پایان می رسد. گرند اسلم توکیو آخرین تورنمنت فصل جودو است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت