Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آخرین مناظره رقبای انتخابات ریاست جمهوری اتریش

آخرین مناظره رقبای انتخابات ریاست جمهوری اتریش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین مناظره تلویزیونی دو نامزد انتخابات تجدید شده ریاست جمهوری اتریش روز پنجشنبه برگزار شد.

آگهی

آخرین مناظره تلویزیونی دو نامزد انتخابات تجدید شده ریاست جمهوری اتریش روز پنجشنبه برگزار شد.

نوبرت هوفر، نامزد حزب آزادی اتریش در انتخابات ریاست جمهوری ماه مه در برابر الکساندر فاندربلن، رهبر پیشین حزب سبز با اختلافی اندک در کسب آرا شکست خورد. نامزد ناکام راست افراطی به نتایج انتخابات اعتراض کرد.

دادگاه قانون اساسی اتریش در ماه ژوئیه به برگزاری مجدد دور دوم انتخابات رای داد. بر اساس رای دادگاه، در این رقابت برخی قوانین انتخاباتی به ویژه درباره آرای ارسالی از راه دور نقض شده است.

نامزد حزب آزادی در مناظره اش با اشاره به پیروزی دونالد ترامپ در ایالات متحده آمریکا گفت: «گمان می کنم که ایالات متحده آمریکا در مسیر درستی توسعه می یابد. اکنون رئیس جمهوری است که نامش ترامپ است. رئیس جمهوری دیگر شاید یک زن باشد. ما روابط خوبی طی دهه های آتی خواهیم داشت. پدربزرگ من آمریکایی بود و من روابط خاصی با ایالات متحده آمریکا دارم.»

آقای فاندربلن نیز گفت: «من از کارزار انتخاباتی ترامپ انتقاد کرده ام. شما درست می گویید. در صورت تردید، ما به عنوان اروپایی باید به در چنین شرایطی به هم نزدیک تر شویم و منافع خود را تعریف کرده و به شیوه ای مطمئن از آن دفاع کنیم.»

در صورت پیروزی آقای هوفر، وی نخستین چهره راست افراطی خواهد بود که در اتحادیه اروپا به مقام نخست دولت می رسد. تا اینجا نظرسنجی ها نشان می دهد که این رقابت برای رای گیری روز یکشنبه شانه به شانه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راست افراطی و انتخابات ریاست جمهوری اتریش

راز محبوبیت راست های افراطی در اتریش

صدراعظم سابق اتریش به اتهام «بیان اظهارات نادرست» در پرونده فساد به دادگاه احضار شد