Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«قبل از اینکه حلب یک گورستان بزرگ شود کاری کنید»

«قبل از اینکه حلب یک گورستان بزرگ شود کاری کنید»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وضعیت در شرق حلب بحرانی است و عدم امکان کمک رسانی به مردم این شهر در کنار درگیری های خونین میان نیروهای دولتی و گروههای مسلح مخالف دولت شرایط در این شهر را برای غیرنظامیان خطرناک تر کرده…

آگهی

وضعیت در شرق حلب بحرانی است و عدم امکان کمک رسانی به مردم این شهر در کنار درگیری های خونین میان نیروهای دولتی و گروههای مسلح مخالف دولت شرایط در این شهر را برای غیرنظامیان خطرناک تر کرده است.

استفان اوبراین، رئیس دفتر امور بشردوستانه و اضطراری سازمان ملل در این باره در جلسۀ شورای امنیت گفت: «به نام انسانیت ما طرف های درگیر و یا آنهایی که بر این طرف ها نفوذ دارند دعوت می کنید تا هرکاری از دستشان برمی آید برای محافظت از غیرنظامیان حلب انجام دهند. پیش از اینکه این منطقه به یک گورستان بزرگ تبدیل شود کاری باید کرد.»

طی روزهای گذشته که شدت حملات نیروهای دولتی و روسیه در شرق حلب افزایش یافته، هزاران نفر مناطق تحت اشغال گروههای مسلح ضد دولتی را ترک و به مناطق غربی و شمالی حلب که در اختیار کردها و نیروهای دولتی است می گریزند.

به گفتۀ سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، از زمان آغاز این دوره از حملات از اواسط نوامبر در شرق حلب، نزدیک به ۲۰۰ غیرنظامی کشته شده اند. در بخش غربی این شهر نیز که در اختیار نیروهای دولتی است، در نتیجۀ حملات گروههای مسلح ضد دولتی دست کم ۳۰ غیرنظامی جان باخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید جنگ در حلب و وضعیت نگران کننده کودکان مهاجر

نیروهای دولتی سوریه مناطق دیگری از شرق حلب را پس گرفتند

سوریه؛ حمله به حلب همچنان قربانی می گیرد