Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

محرومیت دومیدانی کاران روسیه همچنان ادامه خواهد یافت

محرومیت دومیدانی کاران روسیه همچنان ادامه خواهد یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فدراسیون جهانی دومیدانی روز پنجشنبه در پایان نشست شورای جهانی خود در موناکو اعلام کرد به رغم تلاشهای انجام شده از سوی روسیه، محرومیت دومیدانی کاران این کشور از کلیه مسابقات بین المللی کماکان به قوت خو

آگهی

فدراسیون جهانی دومیدانی روز پنجشنبه در پایان نشست شورای جهانی خود در موناکو اعلام کرد به رغم تلاشهای انجام شده از سوی روسیه، محرومیت دومیدانی کاران این کشور از کلیه مسابقات بین المللی کماکان به قوت خود باقی است.

این محرومیت نوامبر ۲۰۱۵ پس از انتشار گزارش موسوم به مک لارن به اجرا در آمد که در بخش نخست آن به مستنداتی در خصوص وجود دوپینگ سازماندهی شده در روسیه با هماهنگی دولت این کشور اشاره شده بود. بخش دوم این گزارش قرار است جمعه هفته آینده منتشر شود.

مجازات دومیدانی کاران روسیه سپس تا مارس و ژوئن سال جاری میلادی تمدید شد و همین امر آنها را از شرکت در بازیهای المپیک ریو محروم کرد.

بازرسان واحد عملیاتی فدراسیون جهانی دومیدانی که پرونده دوپینگ ورزشکاران روسیه را پیگیری می کنند قرار است ماه ژانویه برای بررسی اقدامات روسیه در پاسخ به گزارش مک لارن عازم این کشور شوند.

مقامات روسیه طی روزهای اخیر سعی کردند حسن نیت خود را در خصوص مبارزه با دوپینگ به رخ مسئولان ورزشی جهان بکشند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۲ نوامبر قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن برای مربیان و پزشکانی که در ترغیب ورزشکاران به دوپینگ نقش داشته باشند، مجازات زندان درخواست شده است.

پوتین همچنین روز پنجشنبه در پیام سالانه خود به مردم روسیه از سیستم جدید مبارزه با دوپینگ در این کشور خبر داد که قرار است از ابتدای سال جاری به اجرا درآید. رئیس جمهور روسیه با اشاره به اتفاقات گذشته تاکید کرد: «بارقه ای از امید به وجود آمده است. آنچه از آن به عنوان رسوایی دوپینگ نام می برند به ما امکان خواهد داد پیشرفته ترین سیستم را برای مبارزه با این پدیده شوم در روسیه به اجرا درآوریم. من به این مسئله اعتماد کامل دارم زیرا برنامه ملی مبارزه با دوپینگ پیش از آغاز سال جدید آماده خواهد شد.»

مسئولان ورزش روسیه سعی دارند به هر نحو ممکن زمینه رفع تحریم ها و امکان شرکت دومیدانی کاران این کشور را در رقابت های جهانی دومیدانی فراهم کنند. این مسابقات اوت سال آینده در لندن برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟

محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد

مرضیه حمیدی، تکواندوکار افغان: ورزشم مبارزه علیه گروه تروریستی ضدزن طالبان است