ساخت نسخه مشابه تایتانیک در چین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ساخت نسخه مشابه تایتانیک در چین

یک شرکت خصوصی چینی عملیات ساخت نسخه مشابه کشتی تایتانیک را در ابعاد واقعی در استان سیچوان در جنوب غرب چین آغاز کرده است.

برای ساخت این کشتی مبلغی معادل ۱۷۰ میلیون دلار هزینه خواهد شد. این کشتی در ابعاد واقعی در منطقه ای نزدیک به دریا ساخته می شود اما متحرک نخواهد بود.

در این طرح، علاوه بر ساخت کشتی یک پلاژ مصنوعی و چند ساختمان با استایل اروپایی نیز ساخته می شود. پیش بینی شده است مراحل ساخت و تکمیل این پروژه تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به اتمام برسد.

همزمان با آغاز کار اجرای این پروژه بر خلاف آنچه رونق اقتصادی برای ساکنان این منطقه نامیده می شود، بسیاری از ساکنان نگران هستند که با پیشرفت این پروژه ناچار به تغییر محل سکونت خود و نقل مکان به استان های دیگر شوند.

یکی از ساکنان می گوید: «اگر ناچار به ترک این منطقه نباشیم بسیار خوب خواهد بود و ممکن است رونقی به اقتصاد این منطقه ببخشد. اما در صورتی که ناچار به ترک اینجا شویم این پروژه هیچ نفعی برای ما نخواهد داشت.»

این دومین طرح برای ساخت مدلی مشابه کشتی تایتانیک است. در سال ۲۰۱۲ میلادی نیز یک میلیاردر استرالیایی به نام کلیف پالمر از سرمایه گذاری در ساخت یک کشتی همچون کشتی غرق شده تایتانیک خبر داده بود. این کشتی که تایتانیک ۲ نام دارد در دریا حرکت خواهد کرد.