Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عزم راسخ رهبران مخالف در کره جنوبی برای استیضاح رئیس جمهور

عزم راسخ رهبران مخالف در کره جنوبی برای استیضاح رئیس جمهور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

احزاب اصلی مخالف در کره جنوبی عزم خود را جزم کرده اند تا طرح استیضاح پارک گون هه، رئیس جمهور را به نتیجه برسانند.

آگهی

احزاب اصلی مخالف در کره جنوبی عزم خود را جزم کرده اند تا طرح استیضاح پارک گون هه، رئیس جمهور را به نتیجه برسانند. آنها پیشنهاد وی مبنی بر کناره گیری از قدرت پیش از پایان دوره ریاست جمهوری (یعنی تا دو سال دیگر) را رد کرده اند؛ پیشنهادی که احزاب مخالف دولت آن را وقت کشی و با هدف مسکوت گذاشتن رسوایی فساد و جلوگیری از استیضاح و استعفای فوری رئیس جمهور خوانده اند.

چو می ئا، رهبر حزب دموکراتیک، حزب اصلی مخالف در این باره گفت: «ما رهبران احزاب مخالف باید راه درستی را باز کنیم که مردم به دنبالش هستند. دیدار و گفت و گوی ما فرصتی است تا به مردم نشان دهیم که به نتیجه خواهیم رسید.»

احزاب مخالف با در اختیار داشتن ۱۷۱ کرسی پارلمان به دو سوم آرای پارلمانی نیاز دارند تا بتوانند طرح استیضاح را آنطور که انتظار می رود روز جمعه به رای گذارند. از این رو آنها باید روی آرای نمایندگان حزب حاکم (و محافظه کار سائنوری – حزب پارک گون هه) حساب باز کنند.

دستگاه قضایی کره جنوبی هفته گذشته از باخبر بودن رئیس جمهوری از سوء استفاده مالی و سیاسی «چوی سون سیل»، دوست صمیمی اش و مشارکت در آن خبر داد.

از یک ماه پیش هزاران شهروند کره جنوبی در اعتراض به رسوایی فساد رئیس جمهور در خیابان های شهرهای مختلف دست به تظاهرات زده اند. آنها خواستار استعفای رئیس جمهور هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اتحادیه اروپا از فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین؛ بورل قطعنامه کنست اسرائیل را محکوم کرد

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت