هواداران تیم شاپه کوئنسه به یاد بازیکنان به استادیوم رفتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هواداران تیم شاپه کوئنسه به یاد بازیکنان به استادیوم رفتند

هواداران تیم فوتبال «شاپه کوئنسه» در شهر شاپه کو شامگاه سه شنبه در استادیوم اختصاصی این باشگاه تجمع کردند تا یاد بازیکنان جان باختۀ این تیم را گرامی بدارند.

اعضای این تیم بهمراه تعدادی از خبرنگاران ورزشی آمریکای لاتین روز دوشنبه با هواپیمای متعلق به خطوط هوایی بولیوی عازم شهر مدلین در کلمبیا بودند تا در فینال جام باشگاههای آمریکای جنوبی شرکت کنند. در سانحۀ سقوط این هواپیما، ۷۱ مسافر و خدمه از جمله ۲۰ خبرنگار جان باختند. شش نفر نیز جان سالم بدر برده اند که سه نفر آنها از میان اعضای این تیم فوتبال هستند.

هنوز علت سقوط این هواپیما مشخص نشده اما برخی از رسانه های برزیلی نداشتن سوخت کافی را عامل سقوط این هواپیمای مسافربری عنوان کرده اند.

در پی سقوط این هواپیما، کنفدراسیون فوتبال آمریکای لاتین بازیهای نیمه نهایی این جام را لغو کرده و دولت برزیل نیز اعلام کرده است تمامی کمک های لازم را در اختیار این باشگاه فوتبال قرار می دهد تا دوباره به روی پای خود بایستد.

تیم فوتبال شاپه کوئنسه تا سال ۲۰۰۹ در دستۀ چهارم لیگ برزیل قرار داشت اما توانسته بود طی هفت سال گذشته به دستۀ اول راه یابد و هفتۀ گذشته نیز برای نخستین بار به فینال جام آمریکای لاتین رسیده بود.