سانحه هوایی در کلمبیا؛ تعداد جانباختگان کاهش یافت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سانحه هوایی در کلمبیا؛ تعداد جانباختگان کاهش یافت

مقامات کلمبیا تعداد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای حامل فوتبالیست های برزیلی را ۷۱ نفر اعلام کردند. این رقم پیش تر ۷۵ تن اعلام شده بود.

این هواپیما متعلق به خطوط هوایی لاویای بولیوی با ۶۸ مسافر و ۹ خدمه از برزیل عازم کلمبیا بود که در میانه راه به علت نقص فنی در فرودگاه بولیوی توقف کرد. هواپیما پس از رفع نقص مسیر خود را ادامه داد اما بلافاصله پس از ورود به خاک کلمبیا در منطقه کوهستانی الگوردو سقوط کرد. از میان ۷۷ سرنشین هواپیما تنها ۶ نفر زنده مانده اند. بیست خبرنگار ورزشی نیز که همراه تیم بودند جان خود را از دست داده اند.

مدیر هواپیمایی کشوری کلمبیا درباره روند تحقیقات می گوید: «در این قبیل حوادث باید فرضیات مختلف را در نظر بگیریم. مشاهدات بازماندگان اهمیت خیلی بالایی دارد. تحقیقات را آغاز می کنیم و امیدواریم بر خلاف حوادث هوایی مشابه که در مناطق دور افتاده روی داده اند، بتوانیم دسترسی راحتتری داشته باشیم.»

حادثه حدود ساعت ۱۰ و نیم شب به وقت محلی و تنها ۵ دقیقه پیش از فرود در فرودگاه مقصد روی داد. به گفته مقامات کلمبیا وضعیت آب و هوایی نامساعد بود. همچنین با توجه کوهستانی بودن منطقه، تیم های امداد و نجات تا بامداد روز بعد نتوانستند خود را به محل سقوط برسانند.