Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوروز و فرهنگ آبجونوشی بلژیک در فهرست میراث جهانی یونسکو

نوروز و فرهنگ آبجونوشی بلژیک در فهرست میراث جهانی یونسکو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جشن عید نوروز در فهرست میراث ناملموس جهانی در یونسکو ثبت شد.

آگهی

جشن عید نوروز در فهرست میراث ناملموس جهانی در یونسکو ثبت شد. در نشست روز چهارشنبه این سازمان در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی، چهار میراث نیز در کنار نوروز وارد این فهرست شد.

چهار میراث دیگر جای گرفته در فهرست میراث معنوی جهانی یونسکو عبارتند از موسیقی و رقص و جشن «رامبا» در کوبا، توسعه مفهوم زمان بر حسب گردش خورشید در چین، «مانگال شوبهاجاترا» جشنی در سال نو در بنگلادش و فرهنگ آبجونوشی در بلژیک با ۱۵۰۰ نوع متفاوت آبجو.

«یِون دو بیتس» از تولیدکنندگان آبجو در بلژیک گفت: «این واقعیت را که آبجو یک نوشیدنی جهانی است دوست می دارم، مردم با آبجو دور هم جمع می شوند و فکر می کنم همین بعد آن یونسکو را تحت تاثیر قرار داده و سنت و فرهنگ ما در بلژیک را که با آبجو عجین است برجسته می کند.»

اما جشن نوروز که شش سال پیش وارد تقویم سازمان ملل متحد شده بود و هفت سال پیش با مشارکت هفت کشور در یونسکو به ثبت رسیده بود این بار با مشارکت ۱۲ کشور رسمیت یافت و وارد فهرست میراث جهانی یونسکو شد.

نوروز، جشن ملی ایرانیان، در گسترۀ وسیعی از جغرافیا از سین کیانگ چین و آسیای مرکزی و قفقاز گرفته تا هندوستان و افغانستان و پاکستان و عراق و ترکیه جشن گرفته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهکارهای شن و ماسه‌ای هنرمندان در سنت پترزبورگ روسیه

علم رقص؛ چرا حین رقصیدن دسته‌جمعی حرکات ما با بقیه نفرات هماهنگ می‌شود؟

کشتی‌های جنگی روسیه از سواحل کوبا لنگر کشیدند