Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نگاهی به مسابقات اسکی در کلینگتون آمریکا

نگاهی به مسابقات اسکی در کلینگتون آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با مجله هفتگی اسکی همراه شماییم.

آگهی

با مجله هفتگی اسکی همراه شماییم. به کلینگتون در شمال شرقی آمریکا می رویم و مسابقات مارپیچ بزرگ زنان، جایی که تسا ورله بعد از ۱۰۷۷ روز دوری از سکو، به مقام اول رسید.

این اسکی باز ۲۷ ساله پیش تر در گفتگو با یورونیو گفته بود: «مراحل آماده سازی خیلی خوبی را پشت سر گذاشته ام و از آمادگی بدنی بالایی برخوردارم. همه فاکتورهای لازم را دارم… تا ببینیم روز مسابقه اوضاع چگونه پیش می رود. واقعیت این است که با وجود استرس روز مسابقه، راحت و آرام بودن و اجرای عالی داشتن همیشه کار آسانی نیست.»

این اسکی باز فرانسوی با ثبت زمان۱دقیقه و۵۹ ثانیه و۲۶ صدم ثانیه در مجموع دو دور، زود تر از سایرین از خط پایان گذشت و با کسب ۱۴۰ امتیاز بالا تر از میکائیلا شیفرین مدعی، در صدر جدول رده بندی این ماده قرار گرفت.

نینا لوئست از نروژ با کمتر از یک ثانیه اختلاف دوم شد و سوفیا گوجیای ایتالیایی هم با کسب نخستین عنوان حرفه ای خود، بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

اما در پایان مرحله سوم از رقابتهای اسکی آلپاین این فصل، میکائیلا شیفرین آمریکایی با کسب ۲۲۵ امتیاز همچنان پیشتاز است و تسا ورله و نینا لوئست با اختلاف در تعقیب او هستند.

شیفرین جبران کرد

در پیست کلینگتون ورمونت روز یکشنبه یک مسابقه دیگر برگزار شد و طی آن میکائیلا شیفرین مدعی، در اسلالوم به پیروزی رسید.

این اسکی باز آمریکایی که در مسابقه روز شنبه دوم شده بود، در ورمونت جبران کرد و با کسب ۲۰۰امتیاز این مرحله را به نام خود ثبت کرد. بدین ترتیب ضمن پیشتازی در ماده اسلالوم، فاصله خود را در صدر جدول رده بندی رقابت های اسکی آلپاین این فصل هم با رقبای خود بیشتر کرد.

شیفرین ۲۱ساله هفته آینده و پیش از مسابقات مهم سوپرجی و سرعت در وَل دیزِر، در لیک لوییز کانادا تمرین خواهد کرد.

اما ورونیکا زوزولووای اسلواک در مسابقه روز یکشنبه دوم شد و وندی هولدِنر سوییسی بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

رقابتهای پیش رو

این هفته بالاخره مسابقات سرعت آغاز خواهد شد. زنان در لیک لوییس در دو مسابقه سرعت و یک سوپرجی و مردان در ول دیزر در قالب یک مسابقه سرعت و یک سوپرجی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

آدرین تئو که تاکنون ۱۳بار در جام جهانی اسکی روی سکو رفته، با ۳عنوان قهرمانی، تحلیل جالبی از این رقابت ها دارد. او در گفتگو با یورونیوز گفت: «تمرین، تمرین است و مسابقه چیز دیگری است. همیشه آن کسی که در تمرینات بهترین بوده در مسابقه اول نمی شود و باید اضافه کرد که وضعیت برف در تابستان با زمستان کلی تفاوت دارد.
بیصبرانه منتظر شروع مسابقه هستم تا ببینم چه وضعیتی داریم… مبارزه ای با کرنومتر و در عین حال با رقبای کشورهای دیگر.. این چیزی است که دوست داریم و بدنبالش هستیم.»

اسکی در تاریخ

در قسمت «اسکی در گذشته» این هفته به دوازده سال پیش بازمی گردیم به پیست لیک لوئیز، جایی که در آن زمان بُدی میلر حرف اول را می زد.

این اسکی باز قهار آمریکایی این فصل را با یک شاهکار نادر به پایان برد: حفظ صدرنشینی در رقابتهای جام جهانی از ابتدا تا به انتها.

او که در افتتاحیه در سولدن با پیروزی آغاز کرده بود در کانادا هم صدرنشینی خود را حفظ کرد و در ۲۷نوامبر ۲۰۰۷ با بیش از یک ثانیه اختلاف نسبت به آنتوان دونه ریاز فرانسوی، اول شد و روز بعد هم در سوپرجی از هرمان مایر پیشی گرفت. چند ماه بعد هم بُدی می لر موفق شد با قهرمانی همزمان در سرعت و سوپرچی رقابتهای جهانی در برمیوی ایتالیا، بار دیگر تاریخ ساز شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

نخستین دوره جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۵ با شیوه جدید و حضور ۳۲ تیم در آمریکا برگزار می‌شود

تیم ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد