‍پل ناتال جانشین نایجل فاراژ و رهبر جدید یوکیپ شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
‍پل ناتال جانشین نایجل فاراژ و رهبر جدید یوکیپ شد

رهبر جدید حزب استقلال بریتانیا، یوکیپ انتخاب شد. پل ناتال روز دوشنبه جانشین نایجل فاراژ رهبر سابق این حزب شد تا به ماهها بحران درون حزبی پایان دهد.

پس از پیروزی کم‍پین برکسیت در همه پرسی ماه ژوئن، نایجل فاراژ از رهبری حزب یوکیپ کناره گیری کرد. از آن زمان تا کنون این حزب دستخوش ازهم گسیختگی بوده است.

پل ناتال، رهبر جدید حزب استقلال بریتانیا با تاکید بر تعهد حزب متبوع خود گفت: «یوکیپ ملزم است تا خواست مردم را برآورده کند. یعنی در اختیار گرفتن دوباره کنترل مرزها، قانون و امور مالی ماست. ما از طریق انتخابات کنترل دولت را به دست خواهیم گرفت و اطمینان می دهیم که برگسیت به معنای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست و آن را به اجرا درمی آوریم.»

پس از همه پرسی برکسیت دایان جیمز به رهبری حزب انتخاب شد اما رهبری او دیری نپایید و پس از ۱۸ روز استعفا داد. از آن زمان تا کنون نایجل فاراژ سرپرستی موقت حزب را بر عهده گرفت.

استیون وولف، نماینده بریتانیا در پارلمان اروپا که نامزد محبوب برای ریاست یوکیپ محسوب می شد پیشتر تمایل خود را برای رهبری حزب اعلام کرده بود اما پس از آن که به دست یک عضو دیگر حزب زخمی شد از تصمیم خود عقل نشست.