فرانسوا فیون، نامزد حزب جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانسوا فیون، نامزد حزب جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد

فرانسوا فیون، با کسب نزدیک به ۷۰ درصد آرا در دور دوم انتخابات مقدماتی حزب راست میانه فرانسه پیروز شد.

به این ترتیب نخست وزیر دوران ریاست جمهوری نیکولا سارکوزی نامزد حزب جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ فرانسه خواهد بود.

وی در دور نخست انتخابات مقدماتی بیش از ۴۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده بود. این در حالیست که نظرسنجی ها ماههای گذشته نشان می داد که آقای فیون حتی به دور دوم راه نخواهد یافت.

وی در سخنرانی پیروزی با اشاره تلویحی به همین موضوع گفت: «از سه سال پیش مسیر خود را با توجه به خواست مردم فرانسه، برنامه هایم و ارزش هایم ترسیم کردم. من این موج را که تمام سناریوهای از پیش نوشته شده را شکست داد حس کردم. عواملی که ما را متحد می کند بسیار مهمترند از آن چیزهایی که ما را از هم جدا می کند. من امشب دست تمام کسانی را که می خواهند به کشورمان خدمت کنند می فشارم.»

همزمان آلن ژوپه، رقیب آقای فیون در این انتخابات، پیروزی وی را تبریک گفت و افزود: «همانطور که باید، من از هم اکنون از فرانسوا فیون حمایت می کنم و برای او در مراحل بعدی مبارزات و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آرزوی موفقیت دارم.»

نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری پیشین فرانسه که از هوادارانش خواسته بود به آقای فیون رای دهند پس از پیروزی وی با انتشار پیامی برای او آرزوی موفقیت کرد و از هواداران حزب جمهوری خواهان خواست در کنار آقای فیون باشند.