Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کارزار انتخابات فرانسه؛ فیون در حل بحران سوریه بر اتحاد با روسیه تاکید می کند

کارزار انتخابات فرانسه؛ فیون در حل بحران سوریه بر اتحاد با روسیه تاکید می کند
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نقش روسیه در بحران سوریه و موضوع عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا از جمله محورهای سخنرانی در کارزار انتخابات درون حزبی آلن ژوپه و فرانسوا فیون؛ دو چهرۀ نهایی جناح راست میانه فرانسه در روز جمعه بود که برای

آگهی

نقش روسیه در بحران سوریه و موضوع عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا از جمله محورهای سخنرانی در کارزار انتخابات درون حزبی آلن ژوپه و فرانسوا فیون؛ دو چهرۀ نهایی جناح راست میانه فرانسه در روز جمعه بود که برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری با هم رقابت می کنند.

فرانسوا فیون که در نظرسنجی ها با ۶۱ درصد در برابر ۳۹ درصد از آلن ژوپه پیشتازتر است می گوید برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه «باید روسیه را به مذاکراه با اروپا بازگرداند و با ایران گفتگو کرد».

آقای فیون دو روز مانده به دور دوم رای گیری درون حزبی با تاکید بر موضع خود گفت:«سوریه، توسط گروه داعش که در خیابانهای ما کودکان ما را می کشند، نابود شده است. کشور سوریه با جنگ داخلی پاره پاره شده و تن سوریه با بمباران مردم عادی زخمی است. اگر ما شرایط لازم برای ائتلاف واقعی بین المللی را فراهم نکنیم، اگر ما اتحاد با روسیه را رد کنیم، توتالیتاریسم اسلامی سایه مرگش را همچنان خواهد گسترد.»

آلن ژوپه اما در روزی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بدنبال رای پارلمان اروپا به پیشنهاد تعلیق گفتگوهای عضویت این کشور در اتحادیه اروپا تهدید کرد که مرزهایش را به روی پناهجویان باز می کند، پا را فراتر گذاشت و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را منتفی دانست.

آقای ژوپه گفت:«در کنار هم بودن یعنی به اروپا ثبات بخشیدن و کنترل مرزها؛ ثبات یعنی توقف گسترش بیشتر اتحادیه اروپا. ترکیه، البته که به دلایل زیاد شرایط لازم برای عضویت در اتحادیه اروپا را ندارد. مرزها باید کنترل شوند. پیشرفت اندکی حاصل شده و البته آژانسی بنام فرانتکس هم هست که به هیچ وجه در کنترل مرزهای خارجی اتحادیه اروپا موفق نبوده است.»

آلن ژوپه و فرانسوا فیون در دور اول بر پنج کاندیدای هم حزبی خود همچون نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین پیروز شده اند.

در دور دوم و نهایی انتخابات درون حزبی جناح راست میانه فرانسه در یکشنبه، ۲۷ نوامبر (هفتم آذر) تنها یکی از این دو مرد نامزد رسمی حزب «جمهوریخواه» فرانسه برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در کاخ الیزه خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی و در صورت کشیده شدن به دور دوم در ۷ ماه مه برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت درون حزبی نامزدهای راست میانه در فرانسه

پوتین در فرانسه نیز وارد بحث و مناظرۀ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شد

فرانسه؛ پیروزی نخست وزیران پیشین و ناکامی سارکوزی