درخواست جریمه نقدی و مجازات زندان برای نیمار

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخواست جریمه نقدی و مجازات زندان برای نیمار

دادستانی اسپانیا پس از بررسی پرونده فساد مالی در ماجرای انتقال نیمار به بارسلون در سال ۲۰۱۳، دو سال مجازات زندان و پرداخت ده میلیون یورو جریمه برای این مهاجم برزیلی درخواست کرده است.

پنهان کاری در اعلام مبلغ واقعی انتقال نیمار از سانتوس به بارسلون اساس این اتهام را تشکیل می دهد. تیم اسپانیایی مبلغ انتقال را رسما ۵۷.۱ میلیون یورو اعلام کرده بود اما دستگاه قضایی اسپانیا معتقد است این مبلغ با میزان ارزش واقعی قرارداد دست کم ۲۳ میلیون یورو اختلاف دارد. بر اساس این گزارش بخشی از مبلغ پنهان شده به نیمار اختصاص داده شده است.

ساندرو روسل و اودیلیو رودریگز، روسای سابق بارسلون و سانتوس که در زمان این انتقال بر سر کار بودند نیز از جمله محکومین این پرونده هستند که برای آنها نیز مجازات زندان درخواست شده است.

این پرونده در ادامه رسیدگی به تخلفات مالیاتی نیمار و پس از شکایت یک شرکت برزیلی پیگیری شد که از نظر حقوقی بخشی از سهم انتقال مهاجم برزیلی به بارسا را دراختیار داشت. این شرکت مدعی است توافق میان بارسا و نیمار برای مخفی کردن مبلغ واقعی قرارداد سبب شده تا سهم کمتری از این انتقال دریافت کند.

این ماجرا می تواند نیمار را که شروع فصل چندان خوبی نداشته، با حاشیه های مضاعفی روبرو کند. این مهاجم برزیلی در چهارده مسابقه آغاز فصل تنها شش گل برای تیم بارسلون به ثمر رسانده است.