Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فاجعه انسانی در پی ادامه بمباران محله المیسر حلب

فاجعه انسانی در پی ادامه بمباران محله المیسر حلب
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دمیتری روگوزین، معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه روز سه شنبه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.

آگهی

دمیتری روگوزین، معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه روز سه شنبه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، طرفین در این دیدار در مورد همکاری های امنیتی و اقتصادی گفتگو کردند.

در همین حال دو فیلم ویدئویی به دست آمده از محله المیسّر در حومه شرقی حلب نشان می دهد که مردم دختربچه پنج ساله ای را از میان آوار یک ساختمان بمباران شده بیرون می آورند. این کودک هم اکنون زنده است.

یکی از شهروندان با اشاره به یک خیابان ویران شده در المیسّر می گوید: «اینجا یک منطقه مسکونی است. پایگاه ارتش آزاد سوریه یا چیز دیگری نیست. تماما منطقه مسکونی است. دارند ما را با بمب های بشکه ای و موشک می زنند. دولت های عربی کجا هستند؟ مسلمانان کجایند؟ آیا اینجا را می بینند از خدا نمی ترسند؟ آنها دارند بچه ها را هم می کشند.»

ادامه بمباران مناطق مسکونی در حلب واکنش سازمان ملل متحد را به دنبال داشت. ینس لرکه، سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه این سازمان روز سه شنبه در ژنو گفت: «بسیار دردناک و ناپذیرفتنی است که همه ما شاهد این رویدادها در شرق حلب باشیم که تقریبا به طور زنده و مستقیم از تلویزیون ها گزارش می شود و حتی می تواند جنایت جنگی قلمداد شود.»

ارتش سوریه روز سه شنبه اعلام کرد شورشیان شرق حلب مواد غذایی مردم را در انبارهای خود احتکار و مسیر امن برای کمک های بشردوستانه را مین گذاری کرده اند، اما شورشیان این ادعا را رد کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه؛ حمله به حلب همچنان قربانی می گیرد

لحظه ای که بیمارستان حلب مورد حمله قرار می گیرد

دی میستورا در دمشق؛ دولت سوریه طرح نماینده ویژه سازمان ملل را رد کرد