بروس آرنا سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بروس آرنا سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آمریکا

فدراسیون فوتبال آمریکا روز سه شنبه رسما از آغاز همکاری با بروس آرنا به عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور خبر داد.

آرنا که پیشتر طی سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ میلادی هدایت تیم ملی فوتبال آمریکا را بر عهده داشت پس از برکناری یورگن کلینزمن بار دیگر به این سمت منصوب شد.

سرمربی جدید آمریکا برای تزریق روحیه و بازگرداندن تیم اش به جمع مدعیان راهیابی به جام جهانی راه دشواری در پیش دارد. او دو بار در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ به همراه تیم آمریکا گلد کاپ را فتح کرده و با این تیم تا مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۰۲ صعود کرده بود.

آرنا که سال ۱۹۷۳ تنها در یک مسابقه به عنوان دروازه بان، پیراهن تیم ملی آمریکا را به تن کرد، پنج قهرمانی در ام ال اس، لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا را به همراه تیم های دی سی یونایتد و گلکسی در کارنامه دارد.

کلینزمن، سرمربی برکنار شده آمریکا از ژوئیه ۲۰۱۱ فعالیتش را در این کشور با موفقیت آغاز کرد اما در پی کسب نتایج ضعیف در رقابت های مقدماتی جام جهانی روسیه، به خصوص پس از متحمل شدن دومین شکست متوالی مقابل کاستاریکا از کار برکنار شد.

آمریکا در حال حاضر با دو شکست از دو مسابقه، بدون امتیاز آخرین تیم جدول رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه کونکاکاف است. سه تیم نخست جدول رقابت ها در این منطقه مستقیما مجوز حضور در روسیه را دریافت خواهند کرد.