Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شبه نظامیان شیعه به دنبال قطع راه ارتباطی داعش به موصل

شبه نظامیان شیعه به دنبال قطع راه ارتباطی داعش به موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جنگجویان شبه نظامی شیعه در عراق که مشغول جنگ با داعش هستند می گویند بزودی مسیر ارتباطی نیروهای داعش به شهر موصل را قطع می کنند.

آگهی

جنگجویان شبه نظامی شیعه در عراق که مشغول جنگ با داعش هستند می گویند بزودی مسیر ارتباطی نیروهای داعش به شهر موصل را قطع می کنند.

چند روز پیش نیروهای شبه نظامی شیعه توانستند یک پایگاه هوایی را در شهر تلعفر از داعش پس بگیرند و حالا جنگ در اطراف این منطقه ادامه دارد.

این عملیات بخشی از نبرد برای بازپس گرفتن شهر موصل است که از یک ماه قبل آغاز شد. نیروهای شیعه به همراه پیشمرگه های کرد در نبرد موصل به نیروهای ارتش عراق کمک می کنند.

نیروهای ارتش عراق مناطق از اطراف شهر موصل از جمله اربجیه و حمدانیه را از داعش پس گرفته اند اما هنوز نیروهای گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» کنترل مناطقی از شهر موصل را در اختیار خود دارند.

موصل دومین شهر بزرگ عراق است و گروه داعش حدود دو سال قبل کنترل این شهر را به دست گرفت. داعش، شهر موصل را پایتخت خلافت خودخوانده خود اعلام کرد. به همین دلیل نبرد برای کنترل این شهر برای دو طرف اهمیت زیادی دارد.

با آغاز عملیات بازپسگیری شهر موصل از داعش، بسیاری از نیروهای این گروه روانه مناطق دیگر از جمله کرکوک شده اند تا اجازه ندهند نیروهای عراقی با تمام توان در موصل بجنگند. ارتش عراق گفته است که داعش از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و همین مساله، پیشروی برای پس گرفتن این شهر را سخت کرده است.

با بازپسگیری مناطق مختلف از داعش، ساکنان این مناطق که فرار کرده بودند به محل زندگی خود بازمی گردند. نیروهای عراقی همزمان با جنگ با داعش، در عملیات کمک رسانی به این افراد مشارکت می کنند.

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا با بمباران مواضع داعش از آسمان، از نیروی زمینی عراق حمایت می کنند.

تخمین زده می شود که حدود ۳۰ هزار نیروی عراقی به همراه نیروهای ائتلاف در نبرد موصل مشارکت داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت

کارشناسان سازمان ملل از بریتانیا خواستند «عروس سابق داعش» را به کشور بازگرداند

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری ۱۱ نفر در ارتباط با انفجارهای کرمان خبر داد