دیدار ترامپ با رامنی، گزینه تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا

دیدار ترامپ با رامنی، گزینه تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز شنبه در ادامه رایزنی های خود برای تعیین ترکیب دولت آینده این کشور با میت رامنی، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ دیدار…

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز شنبه در ادامه رایزنی های خود برای تعیین ترکیب دولت آینده این کشور با میت رامنی، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ دیدار کرد.

از میت رامنی که از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی بود به عنوان گزینه احتمالی برای تصدی سمت وزارت خارجه دولت آینده نام برده شده است.

میت رامنی در پایان این ملاقات از اظهار نظر در مورد احتمال پیوستن خود به دولت دونالد ترامپ خودداری کرد و تنها اظهار داشت: «در مدت زمانی که داشتیم گفتگویی جامع و موشکافانه انجام دادیم. قدردان فرصتی هستم که برای صحبت با رئیس جمهوری منتخب یافتم و مشتاقانه در انتظار روی کار آمدن دولت آینده و کارهایی که صورت خواهد داد، به سر می برم.»

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در ادامه رایزنی های خود روز شنبه همچنین با جیمز مَتیس، ژنرال بازنشسته نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده ملاقات کرد. جیمز مَتیس یکی از بخت های اصلی تصدی سمت وزارت دفاع دولت آینده به شمار می رود.

دونالد ترامپ تاکنون سه تَن از محافظه کاران وفادار به خود را به سمت هایی کلیدی در کابینه آینده گمارده است. مایکل فلین، مایک پومپیو و جف سشنز به ترتیب به عنوان مشاور امنیت ملی، رئیس سازمان «سی آی اِی» و دادستانی کل ایالات متحده برگزیده شده اند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز شنبه در مورد فرایند گزینش اعضای کابینه خود اظهار داشت: «دوران انتقالی بطور موثر و بسیار خوب پیش می رود. شاهد استعدادهای شگرفی هستیم. افرادی که همانطور که گفته ام همراه با ما عظمت آمریکا را به آن باز خواهند گرداند. اینها افراد بزرگی هستند. افراد واقعا با استعدادی هستند.»

دونالد ترامپ قرار است روز یکشنبه با رودی جولیانی، یکی از نامزدهای تصدی سمت وزارت خارجه و کریس کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی دیدار کند.

مطالب مرتبط