معرفی محافظه کاران وفادار به ترامپ برای چند سمت کلیدی دولت آینده

Access to the comments نظرها
نگارش از مهران احمدی
معرفی محافظه کاران وفادار به ترامپ برای چند سمت کلیدی دولت آینده

همزمان با مشخص شدن چند مقام امنیتی و قضایی دولت آینده آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب این کشور روز جمعه رایزنی های خود را برای انتخاب سایر اعضای دولت آینده پی گرفت.

دونالد ترامپ قرار است روزهای شنبه و یکشنبه را نیز به ادامه بررسی های خود برای تعیین اعضای کابینه آینده اختصاص دهد.

پیش از این مقامات رسمی در تیم انتقالی دونالد ترامپ از پیشنهاد سمت دادستانی کل ایالات متحده به جف سشنز، سناتور ایالت آلاباما خبر داده بودند. بنا به گزارشها جف سشنز پیشنهاد همکاری با دونالد ترامپ را پذیرفته است.

جف سشنز همچون دونالد ترامپ مواضعی سختگیرانه در قبال مهاجران دارد. او همچنین به شکلی پرشور از ایده ساخت دیوار در مرز مکزیک دفاع کرده بود.

دونالد ترامپ همچنین مایک پامپیو، عضو مجلس نمایندگان از ایالت کانزاس را به عنوان رئیس سازمان سی آی اِی انتخاب کرده است. مایک پامپیو از مخالفان سرسخت سیاست امنیتی دولت باراک اوباما و توافق هسته ای با ایران محسوب می شود.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا پیش از این سمت مشاور امنیت ملی را به مایکل فلین، مدیر سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا پیشنهاد کرده بود. هر سه فرد انتخاب شده توسط دونالد ترامپ به عنوان محافظه کارانی وفادار به او شناخته می شوند.

از سوی دیگر قرار است دونالد ترامپ روز شنبه با میت رامنی، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ دیدار کند. میت رامنی که از او به عنوان یکی از گزینه های احتمالی برای سمت وزارت خارجه نام برده می شود، در طول کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ از منتقدان صریح اللهجه او بود.