پیشروی ارتش عراق در بخش شرقی موصل و ادامه درگیری در فرودگاه تلعفر

پیشروی ارتش عراق در بخش شرقی موصل و ادامه درگیری در فرودگاه تلعفر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با پیشروی ارتش عراق در بخش شرقی شهر موصل، گزارشها از ادامه درگیری ها بین شبه نظامیان شیعه و گروه داعش برای به دست گرفتن کنترل فرودگاه تلعفر در ۶۰ کیلومتری غرب این شهر حکایت…

آگهی

همزمان با پیشروی ارتش عراق در بخش شرقی شهر موصل، گزارشها از ادامه درگیری ها بین شبه نظامیان شیعه و گروه داعش برای به دست گرفتن کنترل فرودگاه تلعفر در ۶۰ کیلومتری غرب این شهر حکایت دارد.

در اختیار گرفتن کنترل شهر تلعفر و فرودگاه آن که در مسیر اصلی بین موصل و مرز سوریه واقع شده است اهمیت راهبردی زیادی دارد. شبه نظامیان شیعه هوادار دولت عراق پیش از این از به دست گرفتن کنترل فرودگاه تلعفر خبر داده بودند.

از سوی دیگر ارتش عراق روز جمعه با وجود تهدید گروه داعش به شدت بخشیدن به حملات انتحاری خود، موفق به پیشروی در محله های بخش شرقی موصل شد.

محمد السعیدی، فرمانده نیروهای ویژه ارتش عراق در مورد روند پیشروی نیروهای تحت فرمان خود می گوید: «دشمن در این نبرد از غیرنظامیان سوءاستفاده می کند. از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و این امر امکان استفاده ما از آتش توپخانه ای و خمپاره ای را محدود می کند.»

در همین حال خانواده هایی که همزمان با شدت گرفتن درگیری ها از شهر بعشیقه در نزدیکی موصل گریخته بودند همچنان برای بازگشت به این شهر در انتظار به سر می برند. نیروهای پیشمرگه ده روز پیش موفق شدند اعضای گروه داعش را از بعشیقه بیرون برانند.

بنا به تخمین سازمان ملل متحد بیش از ۵۶ هزار نفر از ساکنان روستاها و شهرهای کوچک اطراف موصل مجبور به ترک محل اقامت خود شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق؛ نصب دوباره صلیب کلیسای شهر بعشیقه بعد از آزادی از دست داعش

نبرد موصل چند نفر را آواره می کند؟

بغداد در رقابت با اقلیم کردستان، خط لوله نفت کروک-جیهان را بازگشایی می‌کند