Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشروی نیروهای عراق در عملیات آزادسازی بخش شرقی شهر موصل

پیشروی نیروهای عراق در عملیات آزادسازی بخش شرقی شهر موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته مقامات عراقی، نیروهای نظامی این کشور با وجود مقاومت شدید داعش، روز جمعه عملیات آزادسازی شهر موصل را – که به دلیل محدودیت دید ناشی از طوفان شن متوقف شده بود- از سر گرفتند و به آرامی در منطقه شر

آگهی

به گفته مقامات عراقی، نیروهای نظامی این کشور با وجود مقاومت شدید داعش، روز جمعه عملیات آزادسازی شهر موصل را – که به دلیل محدودیت دید ناشی از طوفان شن متوقف شده بود- از سر گرفتند و به آرامی در منطقه شرقی شهر پیشروی می کنند.

حملات هوایی و توپخانه و نیروهای زمینی آغاز شده است. بر اساس گزارش ها تا کنون یک سرباز کشته و تعدادی غیر نظامی زخمی شده اند. تعدادی از ساکنان بدنبال آغاز حملات از مناطق درگیری گریخته اند اما نگرانی اصلی در مورد غیر نظامیانی است که موفق به خروج نشده اند.

روز پنجشنبه هفدهم نوامبر (۲۷ آبان) نبرد آزادسازی موصل، یکی از بزرگترین شهرهای عراق و مرکز استان نینوا، وارد دومین ماه خود شد. در این مدت نیروهای عراقی موفق به عقب راندن نیروهای داعش در مناطق جنوب و بیشتر مناطق شرقی شهر شدند.

در بخش دیگری از عراق، با نزدیک شدن روز اربعین، میلیون ها شیعه به سمت کربلا حرکت کرده اند. هر سال میلیونها ایرانی برای عزاداری با راهپیمایی خود را به کربلا می رسانند. به گفته مقامات عراقی تا کنون نزدیک به دو میلیون ایرانی وارد عراق شده اند تا در مراسم اربعین در روز سی ام آبان (۲۰ نوامبر) شرکت کنند.

خطر حملات تروریستی از سوی گروه داعش از جمله چالشهای مهم حفظ امنیت این مراسم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای عراقی فرودگاه نظامی تلعفر را از داعش پس گرفتند

ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل در عراق

صف دریافت غذا در اطراف موصل