آخرین نشست اروپایی باراک اوباما در آخرین روز سفر به آلمان

آخرین نشست اروپایی باراک اوباما در آخرین روز سفر به آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما روز جمعه و در آخرین روز اقامت در آلمان، به میزبانی آنگلا مرکل با رهبران کشورهای ایتالیا، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا گفتگو خواهد کرد.

آگهی

باراک اوباما روز جمعه و در آخرین روز اقامت در آلمان، به میزبانی آنگلا مرکل با رهبران کشورهای ایتالیا، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا گفتگو خواهد کرد. تحریم های روسیه و آینده سیاستهای ایالات متحده آمریکا پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، محور این گفتگوها خواهد بود.

آقای اوباما روز پنجشنبه در برلین در جریان یک نشست خبری، به روسیه در مورد عواقب مداخله در سیاستهای داخلی ایالات متحده آمریکا هشدار داد و همچنین از دونالد ترامپ خواست که در برابر اقدامات مسکو محکم بایستد.

آقای اوباما گفت: «من انتظار ندارم که رئیس جمهور انتخاب شده در آمریکا دقیقا طرح ها و رویکردهای ما را دنبال کند اما امیدوارم که او بسادگی یک رویکرد واقعگرایانه در سیاست را حذف نکند و با نادیده گرفتن آسیبهایی که روسیه به مردم وارد می کند، نقض هنجارهای بین المللی توسط این کشور، نادیده گرفتن خطراتی که کشورهای کوچکتر را تهدید می کند و مشکلات بلند مدتی که مسکو در مناطقی مانند سوریه بوجود می آورد، به دنبال توافق با روسیه نباشد.»

باراک اوباما همچنین خانم مرکل را یک شریک فوق العاده خواند و گفت اگر او آلمانی بود و خانم مرکل دوباره در انتخابات شرکت می کرد، حتما به او رای می داد.

آنگلا مرکل نیز در حمایت از معاهده تجارت آزاد وسرمایه گذاری ترانس آتلانتیک که درباره ایجاد یک منطقه تجارت آزاد بین آمریکا و اتحادیه اروپا است، گفت: «اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا دو منطقه تجاری بزرگ هستند و من همواره برای به نتیجه رسیدن توافق تجاری با آمریکا تلاش زیادی کرده ام. ما در مذاکرات بخوبی پیش رفتیم اما این مذاکرات را نمی توان بسرعت نهایی کرد اما مطمئنم که بزودی در این باره به اهدافمان خواهیم رسید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سن و سال جو بایدن؛ دست دموکرات‌ها برای جایگزینی او در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا خالی است

«چاره مهار جریان راست ‌افراطی در اروپا جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی است»

اتحادیه اروپا برای حفاظت از روزنامه‌نگاران در برابر پرونده‌سازی‌های قضایی پرهزینه قانون تصویب می‌کند