Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آخرین نشست اروپایی باراک اوباما در آخرین روز سفر به آلمان

آخرین نشست اروپایی باراک اوباما در آخرین روز سفر به آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما روز جمعه و در آخرین روز اقامت در آلمان، به میزبانی آنگلا مرکل با رهبران کشورهای ایتالیا، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا گفتگو خواهد کرد.

آگهی

باراک اوباما روز جمعه و در آخرین روز اقامت در آلمان، به میزبانی آنگلا مرکل با رهبران کشورهای ایتالیا، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا گفتگو خواهد کرد. تحریم های روسیه و آینده سیاستهای ایالات متحده آمریکا پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، محور این گفتگوها خواهد بود.

آقای اوباما روز پنجشنبه در برلین در جریان یک نشست خبری، به روسیه در مورد عواقب مداخله در سیاستهای داخلی ایالات متحده آمریکا هشدار داد و همچنین از دونالد ترامپ خواست که در برابر اقدامات مسکو محکم بایستد.

آقای اوباما گفت: «من انتظار ندارم که رئیس جمهور انتخاب شده در آمریکا دقیقا طرح ها و رویکردهای ما را دنبال کند اما امیدوارم که او بسادگی یک رویکرد واقعگرایانه در سیاست را حذف نکند و با نادیده گرفتن آسیبهایی که روسیه به مردم وارد می کند، نقض هنجارهای بین المللی توسط این کشور، نادیده گرفتن خطراتی که کشورهای کوچکتر را تهدید می کند و مشکلات بلند مدتی که مسکو در مناطقی مانند سوریه بوجود می آورد، به دنبال توافق با روسیه نباشد.»

باراک اوباما همچنین خانم مرکل را یک شریک فوق العاده خواند و گفت اگر او آلمانی بود و خانم مرکل دوباره در انتخابات شرکت می کرد، حتما به او رای می داد.

آنگلا مرکل نیز در حمایت از معاهده تجارت آزاد وسرمایه گذاری ترانس آتلانتیک که درباره ایجاد یک منطقه تجارت آزاد بین آمریکا و اتحادیه اروپا است، گفت: «اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا دو منطقه تجاری بزرگ هستند و من همواره برای به نتیجه رسیدن توافق تجاری با آمریکا تلاش زیادی کرده ام. ما در مذاکرات بخوبی پیش رفتیم اما این مذاکرات را نمی توان بسرعت نهایی کرد اما مطمئنم که بزودی در این باره به اهدافمان خواهیم رسید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا ۱۹ شرکت چینی را به دلیل حمایت از کارزار جنگی روسیه تحریم کرد

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها

اتهامات و جریمه احتمالی علیه اپل در اتحادیه اروپا؛ قوانین اپل ناقض «رقابت دیجیتال» است