Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نظر نخست وزیر روسیه در مورد پرونده رشوه خواری وزیر اقتصاد

نظر نخست وزیر روسیه در مورد پرونده رشوه خواری وزیر اقتصاد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلکسی اولیوکایف که تا سه شنبه این هفته هدایت وزارت اقتصاد را برعهده داشت، به دریافت دو میلیون دلار رشوه متهم شده است.

آگهی

آلکسی اولیوکایف که تا سه شنبه این هفته هدایت وزارت اقتصاد را برعهده داشت، به دریافت دو میلیون دلار رشوه متهم شده است. تا دو ماه دیگر، یعنی زمان محاکمه، آقای اولیوکایف تحت بازداشت خانگی خواهد بود. اثبات جرم می تواند به قیمت ۱۵سال برای او تمام شود.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه شامگاه سه شنبه دستور اخراج او از کابینه را صادر کرد، با اینحال دیمیتری مدودیف می گوید همچنان از درک ماجرای پیش آمده عاجز است.

دیمیتری مدودیف، نخست وزیر روسیه: «قعطا شرایط سخت و دشواری برای دولت و قدرت حاکمه به وجود آمده است. درک این اتفاق آسان نیست، ورای تصورات من است. درباره این موضوع با شخص رییس جمهور صحبت کردم او هم نظر مشابهی داشت. با این اوصاف باید در چارچوب قانون موجود، در مورد اتفاقی که روی داده، تحقیقات صورت بگیرد.»

لزوم انجام تحقیقات گسترده در حالی مطرح می شود که گفته می شود به احتمال زیاد پای چهره های دیگری به این پرونده فساد باز خواهد شد.

از قرار معلوم مبلغ پرداختی به آقای اولیوکایف، «پاداش» تلاش های او برای خرید سهام شرکت نفتی «باشنفت» توسط شرکت نفتی «روسنفت» بوده است.

شرکت نیمه دولتی روسنفت که بزرگ ترین شرکت نفتی روسیه است، ماه گذشته، نیمی از سهام شرکت باشنفت را به ارزش بیش از پنج میلیارد دلار خریداری کرد. روسنف گفته در مورد اقدامات کمیته تحقیق هیچ اظهار نظری نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله پهپادی اوکراین به بزرگترین پالایشگاه نفت روسیه در دریای سیاه

روسیه برای عقب راندن بمب‌افکن‌های آمریکایی از مرزهای خود جنگنده به پرواز درآورد

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟