آخرین اخبار زلزله نیوزیلند از زبان خبرنگار یورونیوز

آخرین اخبار زلزله نیوزیلند از زبان خبرنگار یورونیوز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زمین لرزه پر قدرتی که ساعاتی پیش جنوب نیوزیلند را تکان داد و هشدار سونامی متعاقب آن، ما را بر آن داشت تا با شیموس کرنی، خبرنگار یورونیوز در آوکلند نیوزیلند، ارتباط تلفنی داشته…

آگهی

زمین لرزه پر قدرتی که ساعاتی پیش جنوب نیوزیلند را تکان داد و هشدار سونامی متعاقب آن، ما را بر آن داشت تا با شیموس کرنی، خبرنگار یورونیوز در آوکلند نیوزیلند، ارتباط تلفنی داشته باشیم.

شیموس کرنی در مورد این زلزله که حوالی نیمه شب یکشنبه (بامداد دوشنبه) به وقت محلی رخ داده، بیشتر توضیح می دهد : «نکته مهم شدت و عمق این زلزله است که می تواند گویای خسارات و تلفات احتمالی آن باشد. کارشناسان معتقدند که این زلزله در حدود ۱۵ کیلومتری عمق زمین اتفاق افتاده است. مسئله ای که می تواند ارزیابی ما از میزان خسارات احتمالی را جهت بدهد. با این حال اکنون در نیوزیلند نیمه شب است و باید منتظر ماند. کانون زلزله در حدود ۲۰ کیلومتری شهری به نام «هانمر اسپرینگ» بوده که زیرساخت های مستحکمی ندارد و یک منطقه دورافتاده روستایی محسوب می شود. گزارش های اولیه حکایت از قطع برق و اختلال شدید در شبکه خطوط تلفن دارد. حتی شماره تلفن تماس های اضطراری هم از دسترس خارج شده است.

با این اوصاف، کار مسئولان هم برای ارزیابی میزان خسارات و تلفات احتمالی بسیار پیچیده شده است. در همین حال تصاویری در شبکه های اجتماعی از خسارات وارده پخش شده که مربوط به آبادی های نزدیکتر به کانون زلزله هستند ولی به نظر می رسد برای دریافت اطلاعات دقیق تر دستکم باید تا طلوع خورشید در نیوزیلند صبر کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی فوتبال زنان؛ اسپانیا و سوئد راهی نیمه نهایی شدند

چین، ایران و روسیه به فعالیت اطلاعاتی در نیوزیلند متهم شدند

جاسیندا آردرن در آخرین سخنرانی خود در پارلمان نیوزیلند بر ضرورت توجه به تغییرات آب و هوایی تأکید کرد