Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ابوظبی آخرین مرحله برای شناخت قهرمان فرمول یک

ابوظبی آخرین مرحله برای شناخت قهرمان فرمول یک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رقابت بین دو راننده مرسدس همیلتون و روزبرگ در برزیل برای تعیین قهرمان این فصل فرمول یک اهمیت زیادی داشت.

آگهی

رقابت بین دو راننده مرسدس همیلتون و روزبرگ در برزیل برای تعیین قهرمان این فصل فرمول یک اهمیت زیادی داشت. اما لوییز همیلتون با فتح گراندپری برزیل نشان داد که برای تعیین قهرمان باید تا هفته آخر منتظر بمانیم.

لوییز همیلتون در یک روز بارانی و پرسانحه موفق شد فاتح گراند پری برزیل شود و به دوازده امتیازی هم تیمی خود نیکو روزبرگ رسید.

فرمول یک برزیل بدلیل باران شدید چندین بار متوقف شد و خصوصا پس از سانحه تصادف رایکونن راننده با تجربه فراری. با این حال لوییز همیلتون که از جایگاه اول مسابقه را آغاز کرده بود توانست نهایتا فاصله اش را نیکو روزبرگ حفظ کند و به مقام اول رسید تا اجازه ندهد روزبرگ قهرمانی اش در برزیل را جشن بگیرد.

روزبرگ به تنها شش امتیاز اختلاف با همیلتون لازم داشت تا قهرمان فصل شود اما او نه تنها اول نشد بلکه هم تیمی اش لوییز همیلتون مقام اول را بدست آورد.

ورستاپن جوانترین راننده حال حاضر این رقابتها در جای سوم قرار گرفت. اما در جدول رده بندی کلی روزبرگ در مقام اول است. همیلتون در جای دوم و ریکیاردوی استرالیایی در مکان سوم قرار دارد.

تمام نگاهها هفته آینده به آخرین مسابقه فصل در ابوطبی دوخته خواهد شد تا تعیین قهرمان فصل بین همیلتون و روزبرگ مشخص شود.

برخلاف فرمول یک که در پایان فصل است فرمول ای بتازگی آغاز شده است. در دومین رقابت فصل سباستین بوئمی به دومین پیروزی دست پیدا کرد.

یکماه پس از برگزاری اولین مسابقه فصل فرمول ای در هنگ کنگ، اینبار مراکش میزبان دومین رقابت فصل بود.

سباستین بوئمی با خودروی الکتریک رنو هر چند مسابقه را از جایگاه هفتم آغاز کرد اما موفق شد در پایان همچون مسابقه قبلی برنده میدان باشد و در صدر جدول رده بندی کلی این مسابقات قرار گرفت. پس از او رقیب دیرینه اش دی گراسیا راننده برزیلی ائودی قرار دارد و در مکان سوم جدول نیکلا پروست، پسر یکی از پرافتخارترین رانندگان فرمول یک فرانسه آلن پروست قرار گرفته است.

در رقابتهای موتوجی پی والنسیا همانگونه که پیش بینی می شد خودرخه لورنزو به راحتترین شکل ممکن نفر اول از خط پایان گذشت. این آخرین قهرمانی لورنزو برای یاماها بود او فصل آینده به دوکاتی می پیوندد. لورنزو از آغاز تا خط پایان مسابقه همواره مقام اول خود را حفظ کرده بود. مارک مارکز هم که چهار هفته پیش قهرمانی اش در رقابتهای موتوجی پی مسجل شده بود توانست در والنسیا هم به مقام دوم برسد. یانونه ایتالیایی سوم شد و والنتینو روسی در جای چهارم قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان