ادامه اعتراض ها در آمریکا، مخالفان ترامپ کوتاه نمی آیند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه اعتراض ها در آمریکا، مخالفان ترامپ کوتاه نمی آیند

مخالفان دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا شنبه شب نیز در شهرهای مختلف تظاهرات کردند.
حدود ۲ هزار نفر از ساکنان شهر نیویورک ضمن تظاهرات و تجمع در مقابل برج ترامپ در این شهر شعار سر دادند که “او را به عنوان رئیس جمهور آمریکا نمی پذیرند”.

همزمان در شهر واشنگتن نیز تظاهراتی گسترده برپا بود و گروهی در مقابل هتل ترامپ در این شهر تجمع کردند.

بزرگترین تظاهرات روز شنبه در لس آنجلس برپا شد و تعداد معترضان بین ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر گزارش شده است. در شیکاگو نیز صدها تن از مخالفان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده تظاهرات کردند.

بر اساس گزارش ها تظاهرات در مرکز ایالت ایندیانا به درگیری معترضان با پلیس انجامید و دو افسر پلیس مجروح و ۷ تن از معترضان نیز بازداشت شده اند. به گفته پلیس تظاهرات بسیار آرام برگزار شد اما پس از آن گروهی از معترضان نسبت به پرتاب سنگ به سوی پلیس اقدام کردند.

با ادامه اعتراض ها در آمریکا، کلیان کانوی، مسئول کارزار انتخاباتی ترامپ گفت: «این حق آنها است که به خیابان بیایند و تظاهرات کنند اما مطمئن هستم که اگر ترامپ همانطور که رسانه ها پیش بینی کرده بودند در انتخابات شکست خورده بود و طرفداران او در خیابان تظاهرات می کردند، همه از آنها می خواستند که به نتیجه انتخابات احترام بگذراند و اجازه دهند تا فرایند انتقال قدرت در دولت به طور صلح آمیز انجام گیرد.»

همزمان هیلاری کلینتون نیز طی سخنانی ضمن انتقاد از جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف. بی.آی) گفت که طرح تحقیقات دوباره از پرونده مرتبط با ایمیل های او عامل شکستش در انتخابات بوده است و این اقدام اف. بی. آی تنها چند روز مانده تا انتخابات، به کارزار انتخاباتی اش صدمه زده است.