کره جنوبی؛ صدها هزار نفر در خیابان های سئول خواستار استعفای رئیس جمهوری شدند

کره جنوبی؛ صدها هزار نفر در خیابان های سئول خواستار استعفای رئیس جمهوری شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تظاهرات گسترده معترضان در مخالفت با پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی روز شنبه در سئول پایتخت برگزار شد.

آگهی

تظاهرات گسترده معترضان در مخالفت با پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی روز شنبه در سئول پایتخت برگزار شد. معترضان خواستار استعفای رئیس جمهوری هستند.

تظاهرکنندگان از اینکه یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری در امور دولتی دخالت و از این راه از امکانات دولتی سوء استفاده کرده است، خشمگین اند.

نام جونگ سو سخنگوی کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره جنوبی می گوید: «امروز تعداد زیادی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره در اینجا جمع شده اند تا خواستار استعفای رئیس جمهوری و حبس او شوند.»

یکی از معترضان نیز می گوید:«من به اینجا آمده ام تا خواستار استعفای پارک گون هه شوم که باعث شده شرایط زندگی برای کارگران بدتر و بدتر شود. او کاملا امور دولتی را ویران کرده و کارهای دولتی را در انحصار قدرتها و دست های پنهان در آورده است. ما باید به اتفاق بسیاری دیگر از مردم اعتراض مان را فریاد بزنیم.»

راهپیمایی معترضان کره ای در حالی وارد سومین هفته خود شده است که پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی تاکنون دو بار در این ارتباط از مردم عذرخواهی کرده است با این حال این عذرخواهی ها معترضان را راضی نکرده است.

محبوبیت پارک گون هه بر اساس نظرسنجی گالوپ کره جنوبی برای دومین هفته متوالی تا 5 درصد سقوط کرده است با این حال هیچ اقدام رسمی برای استیضاح رئیس جمهوری تاکنون به اجرا گذاشته نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره جنوبی به افزایش زاد و ولد با قطارهای سریع السیر جدید امید بست

اعتصاب کادر درمان در کره جنوبی؛ دولت پزشکان نظامی را به به بیمارستان‌ها می‌فرستد

ادامه اعتراض پزشکان در کره‌جنوبی؛ هزاران نفر با وجود ایجاد اختلال در مراقبت‌های بهداشتی تجمع کردند