کره جنوبی؛ صدها هزار نفر در خیابان های سئول خواستار استعفای رئیس جمهوری شدند

کره جنوبی؛ صدها هزار نفر در خیابان های سئول خواستار استعفای رئیس جمهوری شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تظاهرات گسترده معترضان در مخالفت با پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی روز شنبه در سئول پایتخت برگزار شد.

تظاهرات گسترده معترضان در مخالفت با پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی روز شنبه در سئول پایتخت برگزار شد. معترضان خواستار استعفای رئیس جمهوری هستند.

آگهی

تظاهرکنندگان از اینکه یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری در امور دولتی دخالت و از این راه از امکانات دولتی سوء استفاده کرده است، خشمگین اند.

نام جونگ سو سخنگوی کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره جنوبی می گوید: «امروز تعداد زیادی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره در اینجا جمع شده اند تا خواستار استعفای رئیس جمهوری و حبس او شوند.»

یکی از معترضان نیز می گوید:«من به اینجا آمده ام تا خواستار استعفای پارک گون هه شوم که باعث شده شرایط زندگی برای کارگران بدتر و بدتر شود. او کاملا امور دولتی را ویران کرده و کارهای دولتی را در انحصار قدرتها و دست های پنهان در آورده است. ما باید به اتفاق بسیاری دیگر از مردم اعتراض مان را فریاد بزنیم.»

راهپیمایی معترضان کره ای در حالی وارد سومین هفته خود شده است که پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی تاکنون دو بار در این ارتباط از مردم عذرخواهی کرده است با این حال این عذرخواهی ها معترضان را راضی نکرده است.

محبوبیت پارک گون هه بر اساس نظرسنجی گالوپ کره جنوبی برای دومین هفته متوالی تا 5 درصد سقوط کرده است با این حال هیچ اقدام رسمی برای استیضاح رئیس جمهوری تاکنون به اجرا گذاشته نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گلکسی زد فولد ۵»؛ از گوشی تاشو و جدید سامسونگ چه می‌دانیم؟

واکنش کره جنوبی به شرط آزادی زندانیان آمریکایی در ازای انتقال وجوه مسدود شده ایران: اطلاع نداریم

درخواست از کره جنوبی برای لغو بازی‌های «گردهمایی جهانی پیشاهنگی» در پی گرمای شدید