نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن، رویداد مهم صنعت توریسم

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن، رویداد مهم صنعت توریسم

نمایشگاه بین المللی گردشگری در لندن از رویدادهای مهم صنعت توریسم در دنیا محسوب می شود.

هند از جمله کشورهایی است که در این نمایشگاه حضور فعالی دارد. وزیر گردشگری این کشور از صدور ویزاهای الکترونیکی برای گردشگران پرده برداشت. وی گفت: «از این به بعد هر کسی می تواند با کامپیوتر شخصی خود یک فرم الکترونیکی را آنلاین پر کند و آنرا به آدرس الکترونیکی دفتر مهاجرت ارسال دارد. پس از سه روز ویزای متقاضی به ایمیلش فرستاده می شود.»

صربستان از دیگر کشورهایی است که برنامه تقویت صنعت گردشگری خود را در دستور کار قرار داده است. شهر نووی ساد واقع در شمال این کشور به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۱ تعیین شده است.

رییس سازمان ملی گردشگری این کشور می گوید: «این اولین بار است که یک شهر خارج از اتحادیه اروپا بعنوان پایتخت فرهنگی تعیین می شود. این یک فرصت مناسب نه تنها برای نووی ساد بلکه برای کشور صربستان محسوب می شود که تصویر مثبتی به دنیا ارسال می کند.»

در این نمایشگاه ۱۸۲ کشور شرکت کردند. گزارشها نشان می دهد در جریان برپایی این نمایشگاه بین المللی قراردادهایی در صنعت گردشگری به امضاء رسیده که ارزش آنها جمعا به رقم ۳ میلیارد یورو می رسد.

سباستین سام، خبرنگار یورونیوز می گوید: «بسیاری از دست اندرکاران صنعت گردشگری در دنیا سالانه در حدود ۲۰ نمایشگاه بین المللی شرکت می کنند. اما نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن جایی است که در آن قراردادهای بزرگ امضاء می شود. بنابراین از کنار این رویداد نمی توان به راحتی گذشت.»