طرفداران ترامپ بعد از پیروزی چه گفتند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
طرفداران ترامپ بعد از پیروزی چه گفتند؟

با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طرفداران خرسند او از چرایی رای دادن به نامزد جمهوریخواهان می گویند.

اوهایو، یکی از ایالتهای کلیدی و سرنوشت سازی است که همواره نقش مهمی در تعیین روسای جمهور آمریکا داشته است. هجده رای این ایالت در انتخابات این دوره از آن جمهوریخواهان شد. یکی از ساکنان اوهایو که به دونالد ترامپ رای داده است، می گوید: «پایک کانتی شهرکی کوچک و روستایی در جنوب اوهایو است. صنعت به ما ضربه زده، از نظر کار و شغل مشکل داریم و سطح روحیه مردم هم پایین است. باید شانس جدیدی را امتحان می کردیم.»

یکی از ساکنان سنت ژوزف در ایالت میشیگان از چرایی رای دادن به دونالد ترامپ می گوید: «هشت سال گذشته برای من وجه مشخصه خاصی نداشته است. مطالبی که آقای ترامپ می گوید به نظرم درستند. من به برخورداری از یک ارتش قوی معتقدم. همه، از جمله من، در حسرت تغییراتیم.»

دارل وست، کارشناس علوم سیاسی از موسسه بروکینگزدر مورد نتیجه انتخابات می گوید: «مردم بسیاری هستند که احساس می کنند پشت درهای اقتصاد معاصر مانده اند. می دانید افراد زیادی شغل های تولیدی خود را از دست داده اند و از معاملات تجاری ناراضی اند. سطح رفاه زندگی سفید پوستان روستا نشین نسبت به ساکنان کناره های شرقی و غربی ناچیز است. ترامپ موفق شد تا آرای چنین افرادی را جمع کند و بگوید: من وضعیت شما را درک می کنم.»